Dynamo si v sobotu po sérii tří porážek v řadě spravilo chuť. Neklaplo to proti Spartě, Hradci ani Plzni, po souboji s Karvinou už ale do tabulky 3 body přibyly. Českobudějovický výběr sice Slezané zaskočili, díky rychlému obratu se ale nakonec na jihu Čech slavilo cenné vítězství. Z něj se radoval i střelec třetí branky Ondřej Mihálik.

9. kolo FORTUNA:LIGY Dynamu vyšlo. Pohled na tabulku je ze strany Českých Budějovic po utkání s Karvinou o moc lepší. Českobudějovičtí se odpoutali od spodku tabulky.

Na Spartě, s Hradcem ani v Plzni nevyšly zápasy podle představ, domácí bitva s Karvinou ale dopadla famózně. Góly obstarali Van Buren, Hora a Mihálik. Třetí střelec v Plzni, odkud přišel do jihočeské metropole, hrát nemohl, trefu proti Karviné si tak užíval o to víc.

Trefil jste se podruhé v sezoně. Jaký je to pocit?
Jsem rád, že jsem hlavně trefil branku. Myslím si, že brankář Bolek měl výhled lehce zakrytý. Možná i proto možná míč skončil v bráně. Ale jsem rád, že z toho byl gól.

Gólu předcházela souhra s Mickem Van Burenem. Je pro mužstvo přínosem? Věděl jste, že akce takhle dopadne?
V tu chvíli, co šel balon z lajny na Micka, jsem předpokládal, že by to mohl pustit. Podobná akce byla i v Plzni, kde padl gól. Mick tenhle pohyb udělal, centroval na Fortuna a dali jsme z toho branku. Takže jsem s tím tak trochu počítal. Dal jsem mu to do narážečky, a i když přihrávka ode mě sice nebyla ideální, on mi to skvěle vrátil. Pak jsem si to jen zpracoval a soustředil se, abych nártem trefil branku.

Byl třetí gól uklidňující? Taková pojistka?
Určitě to byla pojistka. Dodalo nám to klid. Nebylo to už jen o jednu branku. Myslím si, že náš dnešní výkon, spíš v prvním poločase, kdy jsme dostali po brejkové situace branku, byl dominantní. Byli jsme lepší a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Od obránců soupeře jste dostávali hodně prostoru. Jak v první půli, tak i ve druhé, kdy jste byl u gólu.
Nepočítali jsme s tím, že budou až takhle pasivní. Mysleli jsme si, že budou hrát se systémem na čtyři obránce, ale před zápasem jsme se dozvěděli, že jich bude pět. Museli jsme to změnit, řekli jsme si, jak budeme napadat, jak budeme hrát a myslím si, že ve hře a na míči jsme byli dominantní. Kromě jednoho brejku a standartních situací jsme je k ničemu nepustili.

Jaké byly taktické pokyny, když jste šel na hřiště?
Dej gól. A to jsem splnil. Měl jsem pokyny napadat a rvát se na hrotu. Od každého útočníka se čekají čísla a body. A já jsem rád, že jsem dal gól a týmu pomohl ke třem bodům.

V Plzni jste sice hrát nemohl, ale pomohlo, že i když jste body neudělali, předvedli jste takový výkon?
Chtěli jsme navázat na výkon, který kluci předvedli v Plzni. Byl to úplně jiný zápas. Z Plzně odjedete s tím, že tam necháte všechno, můžete překvapit tým, který hraje o titul. Karviná přišla bránit v devíti lidech. Jsme rádi, že jsme hráli diametrálně rozdílně než třeba proti Hradci. Tam se nám to nepovedlo, teď jsme obrátky zvýšili. Týmový výkon byl mnohem lepší.

Byl to povinný zápas, i když na druhou stranu vůbec ne lehký. Za týden vás čeká podobný proti Pardubicím.
Doufejme, že výkon bude ještě lepší a nedostaneme branku. Proti Pardubicím budeme chtít navázat jak na hru, tak na tříbodový zisk.