Místo rozdávání fotbalové radosti to byl zmar. Českobudějovičtí fotbalisté doma nestačili na Olympii Praha a od vyšší porážky je uchránil několika skvělými zákroky brankář Jindřich Staněk. Spokojený ale zdaleka nebyl. "Podobné zápasy je strašná škoda ztrácet," nechápal gólman reprezentační jednadvacítky.

Místo začátku vítězné šňůry se pro vás stal duel s pražskou Olympií noční můrou. Co se přihodilo, že se vám nepovedlo podat optimální výkon?
Nevím, co k tomu říct. Začali jsme hrozně nervózně a pak už se do zápasu nedostali. Nerozumím tomu. Na tréninku se prezentujeme v úplně jiném světle, pak přijde zápas a my nehrajeme ani půlku z toho, co trénujeme. Je to strašná škoda, že ztrácíme body doma v takových zápasech.

Pokud je problém hlavně v hlavách, tak věříte, že si poradíte se stále rostoucím tlakem?

Určitě. Máme sice poměrně mladé mužstvo, ale je v něm řada zkušených hráčů. Věřím, že se nyní chytneme venkovním zápasem v Ústí. Tam už prostě musíme, nemůžeme se na nic vymlouvat. Pokud neuděláme šňůru vítězství, tak se na čelo nedotáhneme.

Při pohledu na utkání to vypadalo, že Olympia hraje s daleko větší chutí a elánem, zatímco vy jste byli svázaní od začátku až do konce. Cítili jste to tak i na hřišti?
Cítili. Bohužel, máte pravdu. Já osobně jsem se na utkání moc těšil, byl to první jarní domácí zápas. Bohužel jsme ho nezvládli. Musíme si nyní všichni v hlavách situaci srovnat.

Zatímco vy jste musel řešit několik nebezpečných situací a střel, tak brankář soupeře hlavně ve druhém poločase neměl prakticky žádnou práci. Jak si to vysvětlujete?
To je problém, který nás trápí už od podzimu. Nestřílíme, takže nedáváme góly. I v součtu s posledním domácím podzimním zápasem s Vlašimí jsme za dvě utkání nedali ani jeden gól. To pak nemůžeme pomýšlet na vítězství. To musíme změnit.

Mohla na vás mít vliv nešťastná prohra z Hradce Králové, kde jste inkasovali ve třetí minutě nastavení?
Určitě ne. Zápas jsme si rozebrali a vyhodnotili. Ale zase jsme udělali zbytečné chyby a inkasovali první gól. Pak už jsme byli nervózní a jen nakopávali míče.

Může alespoň vám osobně nyní prospět, že pojedete na sraz jednadvacítky?
Když jsem v Dynamu, tak se soustředím, abych odevzdal Dynamu sto padesát procent. Jakmile odjedu na reprezentační sraz, tak budu odvádět maximum tam. Za týden se vrátím, a už zase myslím na cíl, který s Dynamem máme.