V nedělním jarní premiéře trenérům Dynama chyběl záložník Jaromír Plocek. Rychlonohý štírek byl sice na lavičce náhradníků, ale do hry mu nedovolilo zasáhnout zranění. V průběhu zápasu pak musel s poraněným lýtkem odstoupit obránce Michael Žižka. Přesnou diagnózu svého zranění se důrazný bek od lékařů dozví ve středu.

Po jednom ze střetů, kdy strahovský stadion opouštěl na nosítkách, má Michael Žižka hematom v lýtkovém svalu. „Teprve se ukáže, jestli se jedná a natažený nebo dokonce přetřený sval. Ale nechtěl bych vůbec předbíhat, musíme si počkat až na odborný verdikt lékařů,“ je opatrný Pavol Švantner, jeden z asistentů trenéra, v předčasných soudech.

„Přesnou diagnózu ještě bohužel neznáme. Michael byl dnes na rezonanci a výsledky budou až ve středu,“ uvedl Švantner. „Zranění Michaela by nás samozřejmě moc mrzelo. Ještě nás čeká řada utkání a kádr nemáme zase tolik široký.“

Plocek se stále zotavuje

Zdravotní problémy provázejí Jaromíra Plocka od přátelského utkání se Steauou Bukurešť. „Natáhl jsme si vazy v levém kotníku,“ připomíná. „Stále to cítím,“ zachmuří se. Proto ani nenastoupil v neděli na pražském Strahově, přestože byl napsán na soupisce. „Na lavičce jsem sice opravdu byl, ale do hry bych asi šel, jen kdyby se někomu něco vážného stalo,“ poznamenal.

V pondělí trénoval se spoluhráči, kteří proti Slavii nehráli nebo střídali. „Cvičili jsme střelbu a také trochu běhali. Poměrně už vše bylo v pohodě a věřím, že do neděle, kdy doma hostíme Jablonec, budu už stoprocentně připravený nastoupit,“ tvrdí odhodlaně Jaromír Plocek.