Fotbalistky Dynama jsou v nové sezoně stoprocentní. Svou kvalitu potvrdily i v zápase na hřišti Kaplice, kde svěřenkyně trenéra Petra Kociny a trenérky Elišky Novákové zvítězily 3:0 a upevnily si své vedení v tabulce divizní skupiny D. Už o víkendu je čeká klíčový domácí souboj s pražskými Bohemians, který budou hrát v neděli od 12 hodin.

Poslední Kaplice hostila o víkendu vedoucí Dynamo České Budějovice. A souboj se podle očekávání hrál hlavně na útočné polovině hostujícího týmu. Dynamačky zápas ovládly, připravovaly si jednu šanci za druhou a za to, že daly jen tři góly, může tentokrát kvalita ve finální fázi.

Přehlídka šancí, které v drtivé většině snesly označení vyložené, začala v 9. minutě. Standardní situace Dynamu jdou a to potvrdila i Kubičková s Kešnerovou. První kopala roh a druhá hlavičkovala jen těsně vedle branky. Ve 12. minutě se vyznamenala domácí brankářka Klomfarová, která vyrazila střelu Svobodové pod břevno. Stejně si vedla i ve 14. minutě při šanci Jandové a o minutu později při střele Kešnerové. Ve 29. minutě si Dynamo připsalo další dvě šance. Nejprve se uvolnila Pfeiferová, aby svou střelou trefila břevno a odražený balon namířila Svobodová pouze do brankářky Kaplice. Na gól se čekalo na kaplickém stadionku do 32. minuty. Po kombinační akci se tváří v tvář proti brankářce ocitla Tereza Bartlová a dokázala se prosadit svým prvním gólem v této sezoně – 0:1. Hostující hráčky mohly své vedení navýšit do poločasu nejméně dvakrát. Ve 36. minutě ale střílela Krejčová nad a ve 45. minutě těsně vedle pálila i Osouchová.

Druhý poločas změnu v průběhu utkání nepřinesl. Dynamačky dál dobývaly branku domácích a ty se úporně bránily jejich snaze. V 51. minutě hostující celek zvyšoval své vedení, když se po kombinační akci Koubové s Kešnerovou dostala na hranici vápna ke střele Aneta Svobodová a svůj pokus namířila přesně – 0:2. Následovaly další šance a třetí gól visel ve vzduchu, ale další radost si Dynamo vychutnalo až v 86. minutě. To domácí hráčky ve vápně faulovaly Márii Pfeiferovou a z nařízené penalty skórovala Simona Jandová, která pokutový kop proměnila s naprostým přehledem - 0:3.

Ohlasy trenéra

Petr Kocina, trenér Dynama ČB: Hrál první s posledním a průběh zápasu tomu odpovídal. Soupeř udělal takovou taktiku, že hlavně bránil své pokutové území a přišlo nám, že jeho hlavní snaha je, aby dostal co nejméně gólů. Do útoku se domácí nehnaly a nevypracovaly si prakticky žádnou šanci. Jsme spokojeni s tím, že jsme potvrdili roli favoritek a teď se těšíme na těžký zápas s Bohemians Praha, který nás čeká v neděli na Složišti.