Od tohoto léta se Dynamo České Budějovice rozrostlo o další dospělý tým. Po A-týmu mužů, B-týmu mužů a futsalistech budou hrát v černobílém dresu i ženy. V létě si zahrály historicky první přípravných zápas proti Borovanům a hned vyhrály 6:0. I proto se zdá, že by nadcházející sezona nemusela být z jejich pohledu špatná.

Dynamačky nespadly z nebe, ale přesunuly se z nedaleké Třeboně. Právě tam hrály v místním klubu TJ Jiskra, ale na konci uplynulé sezony to vypadalo, že buď skončí nebo se přesunou do jiného místa. I proto přispěchal se svou nabídkou manažer klubové akademie Petr Benát. „Máme dívčí mládežnické týmy a přišlo nám logické, že bychom navázali i dospělým ženským týmem. Koneckonců od roku 2023/24 nám to i přikazují regule klubových akademií. Po několika schůzkách a díky vstřícnému postoji pana Lubomíra Skály z třeboňského klubu jsme holky převedli do Dynama,“ vysvětluje Petr Benát.

Aktuální kádr čítá necelou dvacítku hráček, které vede trenér Petr Kocina. Ten tým vedl už v Třeboni. Hráčky pak mohou doplňovat i dorostenky, kterých už má Dynamo také ke dvacítce a které hrají druhou nejvyšší soutěž v Česku. „Hráčky ženského A-týmu jsou poměrně mladé a cítíme tady velký potenciál,“ dodává Petr Benát.

Nadané fotbalistky trénují v tréninkovém areálu Na Složišti dvakrát týdně v úterý a v pátek a pilně se připravují na novou sezonu. Tu odstartují 6. září v Domažlicích. Už o týden později se 12. září střetnou s Borovany v tréninkovém areálu Na Složišti. „Tam budou také hrát své domácí zápasy. Museli jsme nově vzniklý tým přihlásit do nejnižší soutěže, ale máme ambice, že bychom se během pár let mohli dostat až do první ligy,“ přidává Petr Benát. V divizní skupině D se Dynamačky střetnou s Domažlicemi, Borovany, Hradištěm, Sezimovo Ústím, Kaplicí, Blatnou a Bohemians 1905. Během sezony sehrají celkem 14 utkání.

Podzimní zápasy Dynama v Divizi žen
6. září (13:00): TJ Jiskra Domažlice - SK Dynamo ČB
12. září (16:30): SK Dynamo ČB - TJ Calofrig Borovany
19. září (13:00): TJ Blatná - SK Dynamo ČB
27. září (13:00): TJ Spartak Kaplice - SK Dynamo ČB
4. října (12:00): SK Dynamo ČB - DFK Bohemians 1905
11. října (15:30): TJ Hradiště - SK Dynamo ČB
18. října (10:15): SK Dynamo ČB - TJ Sokol Sezimovo Ústí
24. října (14:00): SK Dynamo ČB - TJ Jiskra Domažlice
31. října (14:00): TJ Calofrig Borovany - SK Dynamo ČB
7. listopadu (14:00) SK Dynamo ČB - TJ Blatná