Ohromně smutná zpráva zasáhla fotbalové Dynamo. Dnes 7. února 2023 zemřela po dlouhé nemoci ve věku 75 let hráčská a trenérská legenda František Cipro. Klub vyjadřuje jeho rodině upřímnou soustrast.

Narodil se 13. dubna 1947 v Jihlavě, už jako malý ale František Cipro odešel s rodiči do Českých Budějovic. Tam začal s fotbalem, tam poznal lásku ke sportu, který ho provázel po zbytek jeho života. Za Dynamo hrál od deseti let a postupnými kroky se dostal až do A-týmu. Největší úspěchy ale prožil jako trenér. Do Dynama se vrátil v roce 2005, o rok později s ním postoupil do ligy. Celkem jihočeský klub vedl v 87 zápasech první ligy a 39 zápasech ligy druhé nejvyšší.

Kromě Dynama se František Cipro proslavil jako hráč Slavie, za kterou odehrál přes 200 ligových zápasů. A v pozdějším průběhu kariéry ji také trénoval. V roce 1996 dovedl slávisty k mistrovskému titulu a do semifinále tehdejšího poháru UEFA. Mimo pražský celek koučoval i Brno, Teplice nebo Plzeň a působil v Rakousku nebo na Kypru.

Díky za všechno, nikdy nezapomeneme. Čest vaší památce!