29 kol základní části FORTUNA:LIGY má Dynamo za sebou, už jen jedno jediné před sebou. V závěrečném souboji přivítá na domácím hřišti Pardubice. Hrát se bude na Střeleckém ostrově v neděli v 15:00, tedy v jednotném čase pro všechny ostatní ligové zápasy.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Pardubice
www.fkpardubice.cz
12. místo (32 bodů)
Postavení v tabulce
15. místo (28 bodů)
32:53
Skóre
28:55
Čmelík (5)
Nejlepší střelci
Janošek (8)
Čolić, Hora (4)
Nejvíce asistencí
Černý, Kostka, Icha (3)
Brno – Dynamo 1:1
Poslední ligový zápas
Pardubice – Slovácko 3:1
PPPVR
Forma
PPPVV

Highlightem sezony nová aréna

Fotbalový klub FK Pardubice vznikl v roce 2008 sloučením několika subjektů. Své síly spojily kluby FK Junior (dorost a žáci), MFK Pardubice (přípravky) a Tesla Pardubice (oddíly dospělých). V sezoně 2009/10 postoupil tým Pardubic pod vedením trenéra Martina Svědíka do ČFL a o dva roky později postoupil do druhé fotbalové ligy.

V ní se v premiérové sezoně umístil na výborném sedmém místě a v té následující, kdy pardubický mančaft vedl Jiří Krejčí, skončil východočeský celek na místě desátém. Trenér krejčí se po půlroční odmlce k týmu vrátil a v sezoně 2019/20 s klubem ovládl druhou fotbalovou ligu a Pardubice si tak zajistily historický postup do FORTUNA:LIGY.

Ovšem kvůli nevyhovujícímu stadionu Pod Vinicí si Východočeši museli najít na jejich prvoligovou štaci azyl. Ten nakonec našli na stadionu ve vršovickém Ďolíčku. V první sezoně v nejvyšší české fotbalové soutěži se FK Pardubice umístily na hezkém sedmém místě, v té druhé na místě patnáctém, ligu ale díky baráži dokázaly udržet. V nynějším ročníku se na začátku jarní části tento klub vrátil zpět do Pardubic, kde svá utkání hraje na novém stadionu v CFIG Aréně.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 1. kolo) – 31.7.2022:
FK Pardubice – SK Dynamo ČB 0:2 (0:1)
Góly: 8. Hellebrand, 67. Králik. ŽK: Vacek, Hlavatý, Solil, Krejčí (trenér) – Hais, Grič, Matoušek. Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač.
Sestava Pardubic: Markovič – Rosa, Vlček, Toml, Helešic – Janošek – Lima (63. Mareš), Solil (74. Chvěja), Hlavatý, Vacek (63. Sychra) – Černý (C) (74. Huf).
Sestava Dynama: Šípoš – Čolić, Havel, Králik (C), Sladký – Grič, Hora – Penner (57. Matoušek), Hellebrand (80. Broukal), Potočný (90. Vais) – Škoda (57. Hais).

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Pardubicemi bude na programu v neděli v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Vstupenky na utkání s Pardubicemi můžete kupovat na tomto odkazu.

V rámci oslav výročí 30 let FORTUNA:LIGY proběhne na Střeleckém ostrově před utkáním s Pardubicemi autogramiáda klubových legend. Speciální kartičky budou podepisovat Jaromír Plocek, Petr Benák a Dušan Kuba. Autogramiáda odstartuje ve 14:00.