První poločas nedělního zápasu s rumunským týmem Otelul Galati odchytala brankářská jednička Dynama Pavel Kučera. Třiatřicetiletý gólman musel v průběhu úvodní pětačtyřicetiminutovky několikrát ukázat své vysoké kvality a zaskvěl se především ve 40. minutě, kdy lapil pokutový kop soupeře. "Je pravda, že jsem si docela zachytal. Od toho tam ale jsem, abych něco chytil," řekl budějovický brankář, který během letošní letní přípravy nedostal ze hry zatím ani jeden gól.

Zápas proti rumunskému Galati byl pro zkušeného budějovického brankáře ale asi zatím nejnáročnější. "Je pravda, že když jsem musel během úvodních pěti minut asi třikrát zasahovat, měl jsem z toho zápasu docela obavy a říkal jsem si, že to nemůže dopadnout dobře," kroutil hlavou nejlepší fanoušky vybraný hráč loňské prvoligové sezony. Právě jeden ze zákroků v úvodních minutách hry považoval také Kučera za nejobtížnější. "Ještě před těsně začátkem zápasu nás trenér upozorňoval, že když mají Rumuni výkop, tak nás budou chtít hned rychle překvapit. Kluci si to ale k srdci moc nevzali a hned asi po půl minutě měl soupeř jasnou gólovku," zlobil se na oko tahoun týmu.

Pavel Kučera má očividně od samého začátku přípravy stejnou formu, se kterou dohrával minulý ligový ročník. Velkou pohodu a přehled pak potvrdil ve 40. minutě, kdy lapil pokutový kop kapitána Giurgiua. "Já vždycky ale říkám, že dobrý brankář se nepozná podle toho, kolik chytí pokutových kopů. Penalty jsou vyloženě o štěstí. Zkusil jsem skočit doprava a přesně tam to ten jejich hráč vstřelil," popisoval svůj důležitý zákrok v závěru poločasu.

V průběhu celého poločasu měl budějovický gólman plné ruce a nohy práce. Svým spoluhráčům také hned několikrát musel velmi hlasitě vyčinit. "Samozřejmě mě moc štvalo, že jsme nedokázali vepředu udržet balon. Skoro ještě na vlastní polovině jsme ztráceli hodně balonů a naše obrana se dostávala pod velký tlak," pokračoval Kučera. Paradoxně se pak Jihočeši dostali na začátku druhé půle do vedeni a nepříliš povedený první poločas mohl být rychle zapomenut. "Jenže záhy po naší brance jsme dostali dva góly a rázem jsme prohrávali. Je to ale pořád příprava, tak z toho nemusíme dělat tragédii," dodal gólman budějovického týmu.

Největší rozdíl mezi Dynamem a rumunským týmem viděl brankář v rychlosti. "Už minulý týden proti Vaslui jsme se přesvědčili, že tyto rumunské týmy mají svou hru založenou na rychlosti a výborné technice. Už minule jsme s tím měli velké problémy a nejinak tomu bylo i tentokrát," krčil rameny Kučera, který přesto věří, že se hra týmu ještě před startem ligy zlepší: "Ani dneska jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě. Věřím, že pokud ligu zahájíme v kompletním složení, tak to bude dobré."