První týden hrubé přípravy mají hráči A-týmu Dynama za sebou. Náročný dril završili v sobotu modelovým utkáním mezi dvěma jedenáctka na hřišti v Plané. První ostré herní testy sehrají o příštích sobotách proti druholigovým soupeřům.

Původně se měly oba zápasy s účastníky F:NL odehrát v SCM na Složišti, ale přesouvají se na jiná hřiště budějovického okresu. „Chtěli jsme vyzkoušet jiné prostředí a zahrát si před fanoušky v okolí Č. Budějovic. Hřiště na Hluboké a Temelíně, kam jsme se osobně zajeli s trenérem podívat, naše představy splňují,“ sdělil generální sekretář Dynama Milan Čadek.

Úvodní duel s Duklou Praha hostí útulný stadion v hlubockém podzámčí. Hráči Dynama si poprvé vyzkouší zázemí v nové tribuně, která byla otevřena v roce 2019. Místní klub se po tříleté odmlce vrátil do krajského přeboru a v sobotu 25. června oslavil stoleté výročí.

Další mimořádnou událostí ve fotbalovém podzámčí bude start prvoligového Dynama v přátelském utkání proti pražské Dukle. „Bude to pro nás svátek a dárek k našemu jubileu. Snad přijde početná návštěva,“ přeje si činovník Hluboké a rovněž historicky nejlepší kanonýr Dynama v 1. lize Karel Vácha ml.

Střetnutí Dynama s Vlašimí se uskuteční o týden později poblíž temelínských věží. Místní Slavoj se pro nedostatek hráčů na startu jara odhlásil z okresního přeboru, ale i přes zrušení seniorského mužstva bylo na místním trávníku s automatickou závlahou patřičně živo. Hrála tam družstva mládežníků SKP ČB či výběry a turnaje KFS.

„Věřím, že se spousta lidí z okolí Temelínska přijde podívat. Těší nás, že se utkání uskuteční právě u nás,“ říká správce temelínského hřiště a bývalý hráč Dynama Zdeněk Hrdina. Otevření krásného areálu se konalo přesně před deseti léty a obec vyšla výstavba na 21 milionů korun.

Přípravná utkání před odjezdem na soustředění do Kaprunu
2. července: 11.00 SK Dynamo ČB – Dukla Praha (Hluboká nad Vltavou)
9. července: 11.00 SK Dynamo ČB – FC Sellier & Bellot Vlašim (Temelín)