Disciplinární trest za osm žlutých karet vyřadil Jaroslava Hílka na dva zápasy mimo hru. Slovenský záložník nebude moci nastoupit na Žižkově ani v Mostě. Tedy v utkáních, které Jihočeši nyní mají před sebou. „Musím přiznat, že některé karty byly zbytečné,“ kaboní se fotbalista, který před působením na jihu Čech oblékal dres Rimavské Soboty.

Po letním příchodu do jihočeské metropole se rychle prosadil do základní jedenáctky. V sestavě zaujal post defenzivního záložníka. Jako takzvaný štít tak během utkání podstupuje řadu osobních soubojů. „Možná, že by to mohlo mít nějaký vliv. Jako celé mužstvo se snažíme hrát agresivně a obzvlášť na tom mém postu se tak nechají nasbírat karty,“ přemítá Jaroslav Hílek (na snímku vpravo v souboji s mladoboleslavským Mendym). „Ale na to bych se nechtěl nijak vymlouvat. Musím přiznat, že některé karty byly naprosto zbytečné.“

Na mysli má například tu, která dovršila hranici osmi nasbíraných žlutých karet. „Už bylo skoro ke konci utkání, já se nechal zbytečně vyprovokovat a měl tam nějaké řeči vůči rozhodčímu,“ popisuje okamžik, kdy sudí Příhoda proti jeho očím ukázal žlutý kartonek. Na předchozí potrestání si nijak zvlášť nevzpomíná. „Konkrétně si nic nevybavuji,“ tvrdí fotbalista, který do Dynama přišel v létě z Rimavské Soboty.

Za to, že z rukou rozhodčích postupně uviděl osm žlutých karet, mu regule vyměřují dvouzápasový distanc. „Moc mě to mrzí, že klukům nyní nebudu moct pomoct. Kdyby to aspoň bylo na jeden zápas, ale dva týdny, to je hodně,“ prohodí velice skleslým hlasem devětadvacetiletý záložník.

Někteří fanoušci si českobudějovickou sestavu bez Jaroslava Hílka dokáží jen stěží představit. Slovák ve službách Dynama totiž vyniká brilantní schopností odebrat míč soupeři, dobře číst hru a nechybí mu rozhodně ani přesná rozehrávka. „Myslím ale, že post defenzivního záložníka bychom neměli mít problém nahradit. Máme dostatek kvalitních hráčů,“ domnívá se. A kdo by jej mohl ve středu zálohy zastoupit? „Tak to si nedokáži tipovat. Bude samozřejmě záležet na trenérovi, jak se rozhodne. Já pevně věřím, že se rozhodne správně a pomůže nám to i k tomu, abychom v těch utkáních bodovali.“

V podstatě tři týdny bude nyní nuceně jen trénovat a spoluhráče při zápasech sledovat pouze z tribuny. Zahrát by si případně mohl jen za třetiligovou rezervu Dynama. Na ligový trávník však může vyběhnout až v domácím utkání s Bohemians 1905. Neztratí za tu dobu místo v základní sestavě Jihočechů? „I to je samozřejmě možné. Doufám ale, že tomu tak nebude,“ uvedl na závěr Jaroslav Hílek.


Kdy Jaroslav Hílek uviděl žlutou kartu?

1. kolo, 5.8.2007 Dynamo – Olomouc 2:0
2. kolo, 11.8.2007 Zlín – Dynamo 1:0
4. kolo, 26.8.2007 Jablonec – Dynamo 1:0
5. kolo, 2.9.2007 Dynamo – Ml. Boleslav 2:2
7. kolo, 23.9.2007 Dynamo – Žižkov 1:1
13. kolo, 11.11.2007 Teplice – Dynamo 4:2
15. kolo, 2.12.20007 Plzeň – Dynamo 1:1
20. kolo, 9.3.2008 Dynamo – Kladno 0:0