Obrovský úspěch slaví tým žákyň českobudějovického Dynama. Dvě kola před koncem si zajistily svěřenkyně trenérů Božovského a Votřela mistrovský titul ve druhé nejvyšší soutěži a postup mezi prvoligovou elitu.

Žákyním českobudějovického Dynama se v letošním ročníku druhé ligy dokáže vyrovnat jen málokdo. Po 16 odehraných zápasech mají žákyně na kontě 41 bodů a nikdo už je nemůže v tabulce předskočit. Druhá Roudnice nad Labem získala bodů 33, oběma týmům ale schází do konce soutěže odehrát jen dva zápasy, matematicky už je tak změna na první pozici nemožná.

Zisk mistrovského titulu a postup do první ligy si zajistily žákyně díky víkendovému triumfu 15:0 na hřišti Třebeše, který byl v letošní sezoně už třináctý. Fantastické je také skóre, kterým se dynamačky pyšní. 103 vstřelených branek, pouze 19 obdržených. Jen pro představu, druhá Roudnice dala o 40 gólů méně.

Radost z postupu mají nejen hráčky a trenéři Božovský a Votřel, ale i ředitel akademie Petr Benát. „Je to obrovský úspěch pro celý jihočeský region a my jsme na trenéry i děvčata nesmírně pyšní. Když jsme před dvěma lety dívčí žákovského družstvo zakládali, postup do nejvyšší soutěže byl jedním z vytyčených cílů. Dnes jsou dívčí týmy již nedílnou součástí naší akademie a my jsme děvčatům schopni zajistit jejich sportovní rozvoj i v rámci jejich vzdělávání,“ uvedl bývalý fotbalista Dynama.

Žákyním schází odehrát do konce ligy dva zápasy. 3. června přivítá na svém hřišti Karlovy Vary, o týden později zakončí sezonu na stadionu DFK Bohemians 1905.