Dynamo se vzpamatovává z porážky v Ďolíčku, zároveň ale také z vypadnutí v MOL Cupu po penaltové loterii s Olomoucí. Smutek ale musí hodit rychle za hlavu, neboť už o víkendu přijede v 16. kole FORTUNA:LIGY rozjeté Slovácko. Druhý tým ligy, který už 10 zápasů ve všech soutěžích neprohrál, dorazí na jih Čech v sobotu. Zápas na Střeleckém ostrově startuje v 15:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

1. FC Slovácko
www.fcslovacko.cz
10. místo (18 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (35 bodů)
20:23
Skóre
31:14
Bassey (6)
Nejlepší střelci
Jurečka (7)
Mihálik (4)
Nejvíce asistencí
Kalabiška (4)
Bohemians – Dynamo 3:1
Poslední zápas
Slovácko – Sparta 4:0
PVPRR
Forma
VRVVV

1. FC Slovácko

O ligových zástupcích Uherského Hradiště se v posledním týdnu hodně mluví. Slovácko zažívá povedené časy, vloni skončilo čtvrté a letos je na tom po 15 kolech ještě lépe. Druhé místo si Slovácko zajistilo díky výhrám nad Mladou Boleslaví, Ostravou, Olomoucí nebo pražskou Spartou, kterou v minulém kole rozdrtilo v poměru 4:0. S Dynamem hráli modrobílí už ve 2. kole a na domácím svatostánku zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0. Body zajistil Slovácku střelec Kohút.

Slovácko v průběhu letního přestupového období doplatilo na úspěchy z loňské sezony. Odešlo několik hráčů, kteří v klubu pobývali formou hostování, natrvalo odešli Juroška, Trmal nebo Tischler. Plus samozřejmě také největší hvězda Jan Kliment, který pláchl do Wisly Krakov. Také opačným se ale několik fotbalistů přesunulo. Ostrava, respektive Liberec, zapůjčili Slovácku útočníka Šašinku a brankáře Nguyena, Holzer vyměnil Baník za Uherské Hradiště formou přestupu.

Jak už bylo řečeno, Slovácko se v minulém kole postaralo o velkou věc. Na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty se zrodila famózní domácí výhra 4:0 nad pražskou Spartou, českým pohárovým zástupcem a kandidátem na titul. Exploze radosti propukla v Uherském Hradišti po gólech Kalabišky, Jurečky, Holzera a Cicilii.

Vstupenky

Vstupenky, které se prodávají ve dvou cenových hladinách – dospělý (200 Kč) a dítě 7 – 15 let (100 Kč), stále můžete kupovat online přes web www.ticketlive.cz. Děti do šesti let mají vstup zdarma a nepotřebují ke vstupu na stadion vstupenku.

Kouč David Horejš před utkáním se Slováckem:
„Přijede k nám opravdu velice kvalitní soupeř. Myslím si, že jsou aspirantem na nejvyšší příčky v tabulce. Mají zkušené mužstvo, které je už delší dobu pohromadě. Jsou v laufu a víme, co nás bude v sobotu čekat. Musíme se dobře připravit, zregenerovat a budeme chtít uspět."

Poslední vzájemné utkání (F:L, 2. kolo) – 1.8.2021:
1. FC Slovácko – SK Dynamo ČB 1:0 (0:0)
Góly: 61. Kohút. ŽK: Mareček, Kadlec, Daníček - Čavoš, Sladký, Králik, Mihálik, Vorel. Rozhodčí: Petřík - Lakomý, Hurich.
Sestava Slovácka: Nguyen – Tomič (83. Vecheta), Mich. Kadlec, S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (75. Reinberk), Mareček (83. Holzer), Havlík (84. Šimko), Kohút (70. V. Daníček) – L. Sadílek – Jurečka.
Sestava Dynama: Vorel – Čolić, Havel, Králik, Sladký – Čavoš, Javorek (78. Valenta) – Mihálik, Hellebrand (59. Brandner), Hora (67. Mršić) – Michal Škoda (67. Bassey).

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 15:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Ginzel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jan Váňa a Michal Novák.