Na podzim zářil za dorostenecký tým a řekl si o pozvánku do áčka. Hned ve druhém domácím utkání v jarní fázi FORTUNA:LIGY dostal příležitost, které si nesmírně váží. Daniel Hais se v zimě usadil v A-týmu Dynama a věří, že si svými výkony řekne o další šanci v nejvyšší české soutěži.

Považoval jste pozvánku do přípravy s A-týmem jako odměnu za výkony v dorosteneckém mužstvu?
Určitě. Vstoupili jsme do sezony vítězně, ale následovalo několik porážek. Zlom nastal po zápase s Karvinou, na jejíž půdě jsme vysoko prohráli. S trenérem Malurou jsme se domluvili, že by bylo lepší, kdybych přestal nastupovat s kapitánskou páskou. Zpětně bych řekl, že mě to svazovalo, nebyl jsem tolik produktivní. Pomohlo mi to o a od té doby šly mé výkony nahoru. Začal jsem se taky častěji gólově prosazovat.

Spoléhalo na vás mužstvo, že mu střelecky pomůžete?
Lehký tlak jsem cítil. Trenér mě uklidňoval, ať si to nijak neberu do hlavy. Nakonec jsem se na podzim trefil devětkrát, což není špatná vizitka.

Rozkoukal jste se v kabině A-týmu rychle?
První týden jsem byl nervózní, asi jako každý. Potom už to bylo lepší, na soustředění v Turecku jsem si to parádně užil.

V přípravě jste dostal od trenérů několik příležitostí. Neměl jste problém si zvyknout na herní tempo?
Šancí jsem dostal dost, na hřišti jsem se cítil dobře. Věřím, že jsem nezklamal a ukázal se v pozitivním světle.

Proti Viktorii Plzni jste si připsal premiérový start v první lize. Přišel možná ještě dřív, než jste čekal, ne?
Vůbec jsem to nečekal tak brzy. Jsem moc vděčný, že jsem dostal příležitost a mohl se zapojit do závěru utkání. Znamená to pro mě i pro celou rodinu opravdu hodně.

Věřil jste, že v závěru ještě dokážete proti Plzni srovnat?
Při střele Emmanuela Tolna už jsme zvedali ruce, ale brankář soupeře se dokázal vytáhnout. Je to škoda, ale máme před sebou další utkání, které je třeba zvládnout.

Před tím jste v týdnu absolvoval přípravný kemp s reprezentací do devatenácti let. Jednalo se o vaši první zkušenost s reprezentací?
Ano, bylo to úplně poprvé, co jsem se objevil v reprezentační pozvánce. Měl jsem radost, že tam mohu být. Nasbíral jsem nové zkušenosti a mohl se učit od trenérů a ostatních kluků. Sehráli jsme také modelové utkání, kdy jsme byli rozdělení na nováčky a už stabilnější hráče. Vedli jsme po poločase 2:0, ale nakonec jsme prohráli 2:4.

Jaký další program devatenáctku čeká?
Blíží se další kvalifikační utkání, tak uvidíme, jak bude vypadat nominace. Samozřejmě bych si moc přál, abych se v ní objevil, ovšem konkurence je v týmu opravdu obrovská.

Rád byste navázal na úvodní minuty proti Plzni a popral se o další příležitosti ve FORTUNA:LIZE?
Samozřejmě, byl bych moc spokojený, kdybych se v týmu uchytil a nastupoval co nejčastěji. Musím se o svou šanci poprat a být pro tým platný.