Dynamo se ve 3. kole FORTUNA:LIGY podruhé v řadě předvedlo doma na Střeleckém ostrově, po Spartě přijel na jih Čech vítěz loňského MOL Cupu ze Slovácka. Utkání skončilo nerozhodným stavem 2:2, střelec a nováček v českobudějovickém dresu Lukáš Čmelík ale tuší, že jeho tým mohl vydolovat všechny tři body.

Ne zrovna povedený vstup do utkání, pak otočka, červená karta a vyrovnání Slovácka. Jak utkání třetího kola proti soupeři z Uherského Hradiště hodnotíte, Lukáši?
Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Udělali jsme hrubou individuální chybu a prohrávali jsme 0:1. Od 15. minuty jsme ale dobře zareagovali, byli jsme lepší a zaslouženě jsme zápas otočili. Ve druhém poločase jsme měli šanci, abychom uzavřeli výsledek na 3:1, ale potom bohužel zápas ovlivnila červená karta a my se bránili. Vzhledem k průběhu a červené kartě ale bod bereme.

Jak moc vás výsledek mrzí?
Mrzí nás to, ale jak říkám, do červené karty jsme byli dobří, drželi jsme míč a měli šance. Z rohových kopů, nebo když střílel pravačkou Roman Potočný. Po červené nás ale bylo méně, síly ubývaly a pak jsme dostali na 2:2. Na konci jsme to alespoň k bodu udrželi.

Vy sám jste k bodu přispěl vyrovnávajícím gólem. Určitě vás první trefa v dresu Dynama a výkony v prvních dvou zápasech musí těšit.
Snažím se podávat co nejlepší výkony. Jsem tu jen na hostování, takže bojuju o své místo a trvalý přestup. Jsem rád, že mi první dva zápasy vyšly, ale neuspokojuji se a budu dál pracovat. V prvním zápase se Spartou jsem trefil tyčku a měl jsem tam pěkný volej, který mi bohužel brankář chytil. Jsem rád, že jsem na to navázal a v dresu Budějovic mi to tam konečně padlo.

Gól jste dal, pak jste měl prsty i v tom druhém. Jak to probíhalo?
Helly (Patrik Hellebrand) mi dal přihrávku a já chtěl míč lobnout na zadní tyč. Stoper to trochu přizvedl a Škoďák (Michal Škoda) dal krásným volejem na 2:1.

Utkání jste znovu nedohrál, trenér vás 66 minutách stáhl. Jaký byl důvod střídání?
Bavil jsem se s trenérem u čáry o tom, že už jsem toho měl dost. Letos jsem toho moc nenahrál, měl jsem zlomenou klíční kost, takže se do toho teprve dostávám. Věřím, že ta minutáž bude přibývat a postupně budu hrát celé zápasy.

Šanci byste mohl dostat hned v tom dalším, kdy vás čeká výjezd do Liberce. Tam pojedete se čtyřmi body ze třech prvních zápasů. Jsou podle vás dostačující?
Vzhledem na kvalitu soupeřů jsou čtyři body fajn. I když dneska by tři body možná byly hezčí, nic s tím neuděláme. Do dalších zápasů jdeme s tím, že chceme vyhrát. Nejsme nastavení tak, že chceme jen sbírat bodíky. Chceme z každého vytěžit maximum, je jedno, jestli hrajeme se Slavií nebo Libercem.