Dorostenecké týmy Dynama byly o uplynulém víkendu úspěšné. Mladí Jihočeši dokázali v nejvyšší soutěži dvakrát porazit Zbrojovku Brno, v České lize se dařilo u kategoriím U18 a U16, které vyhrály na půdě Táborsky. Nepříjemné porážky pak zaznamenaly žákovské kategorie U15 a U14, které prohrály s Hradcem Králové.

Starší dorostenci Dynama kategorie U19 si do tabulky připsali důležité tři body, když doma dokázali vyhrát i přes nepřízeň osudu, když byl v 61. minutě vyloučený Dominik Hendrych. Jihočeši nad Zbrojovkou Brno vedli po brance Bartizala, poslední půlhodinu pak dokázali v deseti ubránit a vyhrát. „Byl to zápas vyhraný bojovností a dřinou. Soupeř byl silnější na míči i v přechodových fázích. My jsme působili pomalu a unaveně. Často jsme zbytečně ztráceli míče. Přesto jsme si do šedesáté minuty paradoxně vytvořili více brankových příležitostí a skórovali po rohu. Od šedesáté minuty jsme dohrávali v deseti po zkratu našeho hráče. Díky dřině a poctivosti celého týmu jsme nakonec hubené vedení uhájili," ocenil Pavel Malura přístup svého týmu.

S výsledkem svého týmu mohl být spokojený také trenér dorostu U17 Filip Toncar. Jeho svěřenci totiž dokázali porazit Zbrojovku Brno 2:1, když se prosadili Křiváček a Gončarov. „Zápas oboustranně výborné úrovně. My jsme dominovali v prvních třiceti minutách, bohužel jsme po inkasovaném gólu z jediné šance soupeře z jinak náročného a odvážného výkonu ustoupili. Druhý poločas byl otevřený na obě strany, oba týmy chtěly zápas zlomit na svou stranu. To přineslo spoustu akcí před oběma brankami a oboustranně velmi zajímavý fotbal. My jsme dokázali zápas odehrát v potřebné intenzitě a kvalitě, což nám přineslo vítěznou branku v poslední minutě. Tým zaslouží pochvalu a uznání za mentální nastavení. Otočit výsledek proti týmu kvalit Brna není nikdy snadné. Udržet kvalitu hry a nasazení do poslední minuty je ještě obtížnější," řekl trenér Filip Toncar.

Vyhrát dokázaly také dorostenecké týmy kategorií U18 a U16, když zvítězily na půdě Táborska 3:1 a 3:0. Naopak se nedařilo starším Žákům kategorií U15 a U14. Ti shodně prohráli na domácím hřišti s Hradcem Králové 1:5.