Jako již tradičně v letošní sezoně nastoupil veterán David Homoláč na postu defenzivního záložníka. Proti německým Drážďanům si odehrál své a navíc byl také hodně nebezpečný v útoku. Vstřelil jedinou branku Jihočechů a další gólovou hlavičku mu šťastně z brankové čáry odhlavičkoval obránce Cozza. "Vstřelený gól mě sice těší, ale takovýto náš způsob hry, co jsme dneska předvedli, musíme hodně rychle odstranit," řekl pětatřicetiletý defenzivně laděný fotbalista.

Po prohře s německým třetiligovým týmem Homoláčovi příliš do řeči nebylo. "Výsledek mě vůbec netěší a navíc skoro nemůžu mluvit, jak mám zmrzlou pusu," řekl s trpkým úsměvem fotbalista, který vstřelil první branku Dynama v letošní přípravě. "No, aspoň ten gól, že jsem dal. Prostě to tam spadlo," nehrnul se Homoláč k nějakému rozsáhlému rozboru gólové situace. Nakonec branku, po které Jihočeši snížili na 1:3 přeci jen alespoň trochu popsal: "Petr Benát poslal výborný centr a mě se podařilo předskočit mého hlídače a trefit to."

Především v prvním poločase svěřenci kouče Tobiáše zaostávali snad ve všech herních činnostech, za což byli odměněni třemi inkasovanými góly. Ač je příprava teprve ve svém prvopočátku, pro takovou předvedenou hru David Homoláč neměl pochopení. "Po našich velkých chybách jsme si nechali vstřelit tři góly. Byly to naše velké nedůslednosti, je sice začátek přípravy, ale musíme se toho vyvarovat, aby se to už neopakovalo. Takovýhle způsob hry musíme urychleně odstranit," mračil se jeden z nejstarších hráčů týmu. Zkušený ligový harcovník si ani nemyslel, že by fotbalisté Drážďan svou hrou Jihočechy nějak překvapili. "Ničím nás nezaskočili. Věděli jsme, že Němci hrají vždy takto důrazně," připomněl Homoláč důraznou hru německého celku, která dělala domácím především v prvním poločase nepřekonatelné problémy.

Řeč padla pochopitelně také na často zmiňovanou únavu po náročné fyzické přípravě, ani tento argument ale Davida Homoláče nepřesvědčil, aby na výkonu týmu viděl něco pozitivního. "Zápas je něco jiného než nějaké nabírání kondice. Rozhodně se na to nechci nijak vymlouvat. Udělali jsme vzadu velké chyby, dostali jsme tři góly a prostě jsme prohráli. Nic víc bych v tom nehledal," dodal rezolutně Homoláč. V samém závěru se také dostal do konfliktu s jedním z protihráčů. Oba kohouti se pak chvíli kočkovali a něco si zaníceně vysvětlovali. "To bylo jen takové přátelské pošťuchování, nic ostrého," doplnil již s úsměvem na tváři do kabiny spěchající promrzlý fotbalista.