Netradiční hrací den, více než tradiční české fotbalové týmy. Takhle nějak by se dalo charakterizovat vložené 6. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém se Dynamo vypraví na hřiště Bohemians. Utkání šestého z desátým týmem nejvyšší soutěže startuje ve vršovickém Ďolíčku v úterý v 17:30.

Statistiky


Bohemians Praha 1905
www.bohemians.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
6. místo (8 bodů)
Postavení v tabulce
10. místo (5 bodů)
9:6
Skóre
5:6
Hronek, Květ, Křapka (2)
Nejlepší střelci
Hellebrand, Králik, Havel,
Čmelík, Škoda (1)
Puškáč (3)
Nejvíce asistencí
Hora, Čolič (1)
Sparta – Bohemians 1:1
Poslední utkání
Dynamo – Plzeň 0:1
VRVPR
Forma
VPRRP

Překvapení startu ligy

Jen málokdo čekal, že bude mít tým, který se vloni do posledního dechu rval o setrvání mezi elitou FORTUNA:LIGY, po pěti zápasech na kontě osm bodů a bude dýchat na záda nejlepším. Ještě navíc, když hráli Bohemians s předními výběry, včetně pražské Sparty. Vstup do nového ročníku prožili Klokani báječný, venku přejeli Jablonec, pak remizovali s Ostravou a porazili Teplice. K tomu všemu disponují děleným třetím nejlepším útokem ligy, který má na svědomí už devět branek. Klub z Ďolíčku chce zapomenout na loňské tažení ligou, které skončilo v baráži s Opavou a záchranou, a daří se mu to. S Dynamem se Bohemians potkali dvakrát, doma ve Vršovicích se zrodilo vítězství 3:1, na jihu Čech vyhrály České Budějovice v poměru 2:1.

Oproti ostatním klubům z hlavního města České republiky se vedení Bohemians nepřetahuje o titul nejaktivnějšího týmu na poli přestupů. Přesto do Ďolíčku v průběhu léta několik nových tváří zavítalo. Figuruje mezi nimi Ladislav Mužík z Mladé Boleslavi, Martin Hála ze Sigmy Olomouc nebo Adam Jánoš, který přišel z Baníku Ostrava. Tím nejvýraznějším jménem, které posílilo řady Bohemians, se ale bezpochyby honosí Jan Morávek. Odchovanec klubu se vrátil do své domoviny po štacích v Německu, kde naposledy kopal za Augsburg. Několik změn se událo také opačným směrem, klub opustil Antonín Vaníček, který odešel do Boleslavi, obránce Jan Vondra zmizel do Severní Makedonie a Nigérijec Michael Ugwu se přesunul do Vlašimi.

Jak už bylo řečeno, Bohemians prožívají velice povedený vstup do nového ročníku FORTUNA:LIGY. Ostatním týmům to dali jasně najevo také v posledním zápase, kdy se přesunuli k zápasu na druhý konec Prahy do Bubenče. Na Letné odehráli Klokani se Spartou více než vyrovnaný zápas, který nakonec smírně také skončil. Bohemians pokukovali po lepším výsledku, gól Hronka z 10. minuty ale stačil pouze na zisk jednoho bodu za remízu 1:1.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 29. kolo, 17.4.2022):
SK Dynamo ČB – Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)
Góly: 39. Van Buren, 64. Skovajsa – 20. Květ (pen.). ŽK: Valenta, Hora - Vondra. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Pfeifer.
Sestava Dynama: Šípoš – Čolić, Králik (C), Havel, Skovajsa – Valenta, Čavoš (77. Hora) – Van Buren, Škoda (81. Hais), Brandner (81. Penner) – Mihálik (91. Novák).
Sestava Bohemians: Valeš – Dostál, Křapka, Vondra, Hašek – Mareček (65. Köstl), Jindřišek (C) – Bartek (56. Beran), Květ (56. Chramosta), Fulnek (73. Kovařík) – Hronek (65. Vaníček)..

Vložené šesté kolo FORTUNA:LIGY a zápas mezi Bohemians a Dynamem startuje v úterý od 17:30 v Ďolíčku a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.