Dnes po obědě dorazil autobus Dynama zpět na Střelecký ostrov. Na palubě vezl z vídeňského letiště fotbalisty a členy realizačního týmu, kteří trávili posledních deset dní na soustředění v Turecku. Jak zpětně soustředění hodnotí trenérská dvojice Nikl a Zápotočný. V žádném případě jinak než pozitivně.

„Celkově hodnotíme soustředění pozitivně. Splnilo to účel a to, co jsme očekávali. Kvalitní terény, kvalitní soupeři, máme spoustu materiálu a věřím, že jsme na start jara dobře připravení. Teď už to jen přenést do ligových zápasů,“ začal trenér Tomáš Zápotočný. „Jen doplním, že jsme měli perfektní podmínky a zlepšujeme se, takže jsme moc spokojení. Moc bychom chtěli poděkovat majitelovi panu Koubkovi za to, že nám pomohl vše zrealizovat,“ dodal jeho kolega Marek Nikl.

V Turecku se fotbalisté Českých Budějovic představili na hřišti mimo tréninky také ve třech přípravných zápasech. Dva z nich prohráli, a jeden vyhráli. „Přípravné zápasy některé kluky svlékli do naha, některé ne, ale celkově máme kvalitní kádr a šikovné hráče,“ těší Zápotočného. „V tomto ohledu jsme spokojení, vidíme posun. V tom je to v pořádku,“ doplnil Nikl.

Zejména poslední utkání proti Prištině trenéry potěšilo. Jednoznačné vítězství 4:1 by mohlo tým nakopnout do startu ligy. „Jsem hlavně rád za kluky. Před zápasem jsme si říkali, že chceme zápas zvládnout pro naše sebevědomí. Byl to poslední test, z naší strany dobrý zápas s kvalitní soupeřem a jsem rád, že jsme dali čtyři góly a soustředění zakončili pozitivně,“ hodnotil Zápotočný. „Je to pro nás hodně důležité a máme radost z toho, že se ve hře objevují věci, které chceme. Jsou tam samozřejmě i věci, které nejsou dokonalé, ale na tom budeme makat. Ale výhra nás určitě povzbudí,“ má jasno Nikl.

Týden před prvním jarním mistrovským zápasem bude probíhat klasicky. Po příletu fotbalisté dostanou krátké volno a znovu se sejdou v pondělí v posilovně. „Bude to klasický týden před mistrákem. Kluci teď budou mít jeden a půl dne volna, pak začneme v pondělí tréninkem v posilovně. Bude to taková klasika a to, co kluci znají. A těšíme se na sobotu na Slovácko,“ upřesňuje Zápotočný.

S čím na jeho hřiště Jihočeši pojedou? „Vyhrát,“ vypálil Nikl. „Předvést to, co jsme natrénovali, ukázat naši tvář a to, jak se chceme prezentovat,“ dodal Zápotočný. Oba trenéry zároveň těší, že právě nová tvář a tréninky už se v zápase přípravy potvrzovaly. „Já si myslím, že to bylo vidět ve všech zápasech. Už od toho Riedu. Je sympatické, že to kluci vnímají dobře a věřím, že takhle chtějí hrát. Nesmíme z naší cesty a víry ustoupit,“ burcuje Zápotočný. „Myslím si, že kluci tomu věří a teď už jen doladit detaily,“ dodal Nikl.

Dynamo čeká start jarní fáze sezony příští sobotu 28. ledna od 15:00 na hřišti Slovácka.