Od začátku letní přípravy s klubem trénuje, dvakrát dokonce naskočil do přípravného utkání, podpis smlouvy se však odkládal. Až na začátku září Tomáš Sivok definitivně ohlásil návrat do českobudějovického Dynama. Bývalý reprezentační kapitán by v černobílých barvách mohl poprvé naskočit po pauze na hřišti Baníku Ostrava.

Výrazný návrat kvitoval i generální manažer klubu Martin Vozábal. „Jsme rádi, že jsme byli trpěliví, a vyplatilo se nám to. Tomášův návrat je pro nás velice důležitý. Jeho příchod není pouze na trávník, ale jsme domluveni, že v klubu bude pokračovat i po konci kariéry. Byla by ostuda si takového hráče v klubu neudržet, když má takový vztah a znalost prostředí. Příchodem Tomáše posilování nekončí, chceme přivést další hráče, abychom šli tabulkou vzhůru," řekl Vozábal na adresu bývalého spoluhráče. Sivok podepsal smlouvu do konce sezony s tím, že obsahuje gentlemanskou dohodu, že dle aktuální situace může být ukončena i prodloužena.

Samotný odchovanec klubu se dlouho rozhodoval. Původně chtěl verdikt oznámit do konce července, nakonec se vše protáhlo až do začátku září. Řešil se případný odchod do Švýcarska, který ale nakonec padl. „Sice mi řada lidí říkala, že už pokračovat nemám, ale pokračování jsem si trošku vydupal. Dynamo pro mě bylo v případě návratu jasná volba. Chtěl bych poděkovat i panu Peltovi, který mě chtěl do Jablonce, ale nemělo pro mě smysl tam jezdit. Musím poděkovat i Martinu Vozábalovi, který s Davidem Horejšem klub pozvedli, a umožnili mi trénovat s mužstvem. Budu chtít přispět k tomu, aby se Dynamo ustálilo v první lize. Chci poděkovat i mému agentovi Jiřímu Müllerovi, že se mnou prošel celou kariéru. Tohle už je můj poslední přestup," usmál se pětatřicetiletý střední obránce.

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok by poprvé mohl naskočit v černobílých barvách po reprezentační pauze na půdě Baníku Ostrava. Nevyloučil však ani start za B-tým. „Moc se těším na první zápas. Mám radši zápasy, klidně bych pořád hrál středa-sobota. Fotbal mě musí bavit, to je pro mě základ. Po svalovém zranění ještě dobíhám tréninkové manko, pomůže mi i reprezentační přestávka. Ale nehrál jsem od 12. května, takže zápasová praxe mi chybí, ze začátku to asi nebude ideální,“ drží se bývalý reprezentační obránce zpátky. Kdy hvězda Dynama skutečně nastoupí, to vychází hlavně z domluvy s trenéry.

„První zápas s Opavou byl trošku nervózní, ale další duely vyšly parádně. Ještě jsme některá utkání nedotáhli do vítězného konce, ale to věřím, že se změní. Ještě když mají přijít další hráči, tak ti zvednou konkurenci, a to hráče vždy žene dopředu. Česká liga má svoji kvalitu, nejlépe ji nyní reprezentuje Slavie, které to i jako Sparťan přeji,“ hovoří o dosavadní sezoně nová posila Jihočechů. Tou další by se mohl stát sparťanský stoper Uroš Radakovič, s nímž klub jedná. Řeší se i plzeňská náhrada za odchod Provoda.

Tomáš Sivok začínal s fotbalem v Kamenici nad Lipou, ale mládežnické kategorie už strávil v českobudějovickém Dynamu. Brzy se vytáhlý stoper dostal do hledáčku pražské Sparty, ve které strávil pět sezon a získal s ní tři tituly. Pak Sivok zamířil do italského Udine, odkud se vydal do tureckého Besiktase. V Istanbulu získal jeden mistrovský titul a dva pohárové triumfy. Pak se po dvou sezonách přesunul do Bursasporu, odkud zamířil do izraelského klubu Maccabi Petah Tikva. V seniorské reprezentaci odehrál 64 zápasů, v nichž vsítil pět branek. Několikrát naskočil i s kapitánskou páskou. Desítky startů Tomáš Sivok posbíral i v mládežnických reprezentacích.

Tomáš Sivok spolu se svým agentem Jiřím Müllerem a generálním manažerem Martinem Vozábalem.