Na serveru www.idnes.cz se objevil článek s názvem "Co zajímá čtenáře ze zákulisí fotbalového klubu?". To snad nejzajímavější z něj si můžete přečíst zde. Na otázky čtenářů MF Dnes z jižních Čech odpovídal předseda představenstva SK ČB Radomil Procházka.

Podle slov pana Procházky je hlavním cílem českobudějovického klubu záchrana ligy. Prý to i velmi nahrává klubu v obchodní oblasti, neboť firmy se nerady spojují s těmi, kdo se ocitnou na posledních místech.

Co se týče B-týmu, rozhodně by byl klub nerad, kdyby béčko opustilo českou fotbalovou ligu. "V kádru jsou hráči, kteří často v takovém věku absolvují vojnu. Tam chceme dát co největší příležitost hráčům, kteří mají perspektivu. A také chceme B-tým využít pro rozehrání prvoligových fotbalistů. Největší adepty pro ligu dnes máme v Prachaticích," řekl Radomil Procházka. Měl na mysli Rožbouda, Bouchala a další talenty.

Předseda představenstva SK ČB dále přiznal, že klub má dluhy a že byl převzat s velkou finanční ztrátou, která vznikla v minulosti nadhodnocením hodnoty tribuny na zhruba 44 milionů korun. Licenční komise svazu tuto situaci klubu vyčítá. Společnost v klubu je trvale v konkurzní situaci. "Museli jsme přijmout jisté opatření: konkurz, likvidaci nebo plán restrukturalizace. Ten jsme přijali a odevzdali na Český fotbalový svaz. Chceme do roka klub z konkurzní situace dostat. Rozpočet prostě musíme vyrovnat."

Akcie klubu stále vlastní občanské sdružení SK ČB. Je to skupina asi čtrnácti lidí. Šéfem je Zdeněk Čadek. "My uzavření občanského sdružení kritizujeme a chceme ho otevřít. Proto vznikla koaliční smlouva a projekt Jihočeský fotbal. Do občanského sdružení chceme přizvat zástupce všech fotbalových klubů v Jihočeském kraji, které se mohou zapojit do projektu..."

Budějovický Budvar odešel jako partner ze SK ČB proto, že se mu nezdálo dostačující jeho zviditelnění. Na utkání se nesmělo prodávat jeho pivo, musel zmizet z kamer. Jediné, co mohl klub nabídnout, bylo logo na dresech mužstva. To se zdálo Budvaru málo.

Velmi zajímavá otázka (kterou občas řeší i přispěvatelé Diskuse) "Co všechno se platí z rozpočtu SK České Budějovice?"
Profesionální fotbal, tedy platy hráčů klubu a vedení prvního mužstva. Platí se všichni trenéři, zaměstnanci. Dále nájmy za stadion i za Složiště v Mladém, veškerá doprava, přispívá se na stravu hráčům, na soustředění. Pokud jsou v klubu tzv. sociálně slabší děti, dostávají příspěvek. Představenstvo ani členové dozorčí rady nemají za práci v klubu ani haléř.

SK ČB má v současné době pohledávky v jiných klubech. Největší je v Drnovicích. Většinu pohledávek se naštěstí daří z klubů získat.

A nakonec k názvu klubu: Jak dopadla anketa o názvu Dynamo České Budějovice?
Anketa vznikla z popudu lidí. Název se zažil. Rozdalo se asi 1400 anketních lístků a jen 47 hlasů absolutně odmítlo název Dynamo. O konečném rozhodnutí o případné změně se ještě bude jednat.


Čtenářské dotazy, následné odpovědi a mnoho dalších zajímavostí o R. Procházkovi naleznete zde