V rámci odvetného utkání osmifinále Ondrášovka Cupu nastoupí ve čtvrtek od 18:00 fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti Sparty Praha. První utkání skončilo výhrou Pražanů 5:0 a odvetné utkání tak bude především zápasem o čest.

Zatímco fotbalistům Dynama se v závěru podzimu stále herně ani výsledkově nedaří, hráči Sparty Praha se dostávají v posledních týdnech do pohody. Týmu se daří v Evropské lize a body začíná stále pravidelněji sbírat i v ligové soutěži.

Oba celky mají za sebou jedno utkání v nejvyšší soutěži (remíza na Letné 0:0) a také první zápas osmifinále, který na Střeleckém ostrově skončil vysokou výhrou Sparty 5:0! Právě díky tomuto výsledku se stává odveta pouze formalitou. Jihočeši přesto chtějí v Praze bojovat o co nejlepší výsledek.

Cesta Sparty pohárem Ondrášovka Cup 2009/2010

Ústí nad Orlicí - AC Sparta Praha 0:4 (0:3)
BRANKY: 2. Jirouš, 10. Vacek, 28. Kalouda, 80. Wilfried
ŽK: Hoheneder (SPA)
ROZHODČÍ: Drábek - Hojsík, Jiřík
SESTAVA SPARTY: Kozáčik - Kuncl, Hušek, Hejda, Hoheneder - Kalouda, Kucka, Vacek (77. Folprecht), Střeštík - Kadlec (64. Wilfried), Jirouš (82. Jeslínek).
Utkání na hřišti divizního Ústí nad Orlicí vyšel sparťanským fotbalistům na výbornou - hned ve 2. minutě hry vstřelil první gól zápasu Martin Jirouš a povedený vstup do zápasu potvrdili dalšími góly také v první půlhodině Vacek a Kalouda. I po změně stran byli Pražané výrazně lepším celkem a jejich vedení podtrhl deset minut před závěrečným hvizdem Bony Wilfried, který zvýšil na konečných 0:4.
S předvedenou hrou i výsledkem byl trenér letenského celku Jozef Chovanec velmi spokojen: „Samozřejmě jsem rád, že jsme zápas zvládli. Domácí navíc hráli po celé utkání slušně a fair play, bez jakýchkoliv zákeřností. Zdejší hřiště bylo navíc skvěle připravené a celkově mám ze zápasu dobrý dojem.“

FK Náchod - AC Sparta Praha 0:6 (0:3)
BRANKY: 10., 56. Kadlec, 45.,52. Holenda, 27. Hejda, 61. Kalouda
ROZHODČÍ: Drábek - Jiřík, Pospíšil
SESTAVA SPARTY: Kozáčik - Kuncl, Hejda (57. Řepka), Hoheneder, Pamić - Kalouda, Kovba, Vacek (64. Sus), Zeman (72. Wilfried) - Holenda, Kadlec.
Proti loňskému účastníkovi ČFL, který sestoupil do divizní soutěže, začali Pražané ve třetím kole poháru velmi dobře a hned od 10. minuty vedli po zásahu mladého útočníka Václava Kadlece. Do konce poločasu se do střelecké listiny zapsali ještě Hejda a Holenda a do kabin se odcházelo za stavu 0:3. Ve druhé části hry pak přidali další góly opět Kadlec s Holendou a střelecký účet Sparty uzavřel v 61. minutě Luboš Kalouda.
„Vzhledem k různým okolnostem jsme měli k dispozici pouze čtrnáct hráčů. I proto jsem spokojený s tím, jak jsme utkání zvládli a nepřipustili žádné problémy. Moc důležitý byl rychlý gól, po kterém se již zápas vyvíjel podle našich představ,“ řekl po zápase spokojený trenér letenských fotbalistů Jozef Chovanec, který zdůraznil, že jeho tým bude i v dalších zápasech usilovat o postup, aby se následně na jaře pokusil získat trofej za celkové vítězství.