Stejně jako v předešlých letech proběhla i letos ve Sportovním centru mládeže na Složišti akce s názvem „Sportovní dny pro mateřské školy.“ Tuto akci uspořádala Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského ve spolupráci se Statutárním městem České Budějovice.

Již podeváté se na Složišti v průběhu října a listopadu sešli trenéři Jihočeské fotbalové akademie s dětmi z mateřských škol v Českých Budějovicích a okolí. Do projektu se v letošním roce zapojily MŠ Karla Štěcha, MŠ U Pramene, MŠ Kališnická, a MŠ Papírenská. “Děti vždy s námi prožijí pod vedením trenérů přípravek sportovní dopoledne plné her, dovednostních disciplín a zábavy zakončené společnou fotkou v dresech našich fotbalistů,” říká šéftrenér mládeže v Jihočeské akademii Petr Benát. S finanční podporou města pak budou do všech školek zakoupeny a rozvezeny tréninkové a sportovní pomůcky.

Podobně jako v předešlých ročnících bylo pro účastníky sportovních dnů připraveno velké množství nejrůznějších pohybových aktivit. Děti si vyzkoušely například překážkovou dráhu, kondiční běh a chybět nemohl samozřejmě ani malý fotbálek v přetlakové nafukovací hale. Všichni účastníci pak samozřejmě dostali malou odměnu a v chladném počasí i čaj pro zahřátí.