Sranda skončila, teď nás čeká pořádná dřina, pravil kouč František Straka na zahajovacím tréninku. A jeho slova platí. Své svěřence si v pátek zkontroloval na váze, o víkendu fotbalisté pilně trénovali a nyní je v Praze ve Střešovické nemocnici čekají zátěžové testy. Zimní příprava se prostě rozběhla naplno. „Helena Fuchsová do toho přinesla nové věci a je to všechno zajímavé,“ řekl o začátku zimního drilu Jiří Peroutka.

Jak začala zimní příprava českobudějovických fotbalistů? Pod pečlivým dohledem trenéra Straky si každý z hráčů stoupl na osobní váhu. Úniku nebylo. Každé zhřešení proti životosprávě o Vánocích se projevilo. „Myslím, že vážení dopadlo podle možností,“ usmál se nad tradičním startem do zimní přípravy Jiří Peroutka.

Trenér Straka vyhlásil, že vážení si bude dobře hlídat. „Nakonec byl ale snad spokojený,“ domnívá se písecký odchovanec. Jako v každém mužstvu se pár drobných hříšníků našlo. „K někomu trenér malé výhrady měl, ale jmenovat samozřejmě nebudu,“ usmál se spolehlivý obránce.

Po třítýdenní dovolené jsou fotbalisté Dynama opět v plném tréninku. Poctivě se připravují na jarní část letošní sezony. Momentálně jsou Českobudějovičtí rozděleni na dvě poloviny. Jedna odcestovala do Prahy na fyzické testy, druhá, ve které je i Jiří Peroutka, trénuje na jihu Čech. „Dopoledne jsme běhali na Včelné, odpoledne půjdeme do tělocvičny.“

To vše samozřejmě pod vedením kondiční trenérky Heleny Fuchsové. „Do tělocvičny si pro nás Helena připravila nějakých jedenáct cvičení, tak uvidíme, co nás bude čekat,“ prohlásil Peroutka. Bývala atletka vnesla do přípravy Dynama, jak se říká, něco nového. „Je to tak. Je to zajímavé zpestření a zatím si přípravu s ní moc pochvalujeme. To nejhorší nás ale ještě asi čeká,“ řekl Jiří Peroutka.

V úterý se skupiny prohodí. Do střešovické nemocnice v Praze odcestuje druhá polovina kádru. „Už jsme tam byli loni, takže víme, do čeho jdeme,“ konstatoval pětadvacetiletý obránce. Řada fotbalistů zátěžové testy označuje za nejhorší část zimní přípravy. Jiří Peroutka si z nich ale těžkou hlavu nedělá. „Jedná se o šest až sedm minut zátěže a vydržet se to rozhodně nechá. Navíc je to pro nás hodně přínosné, abychom věděli, jak na tom jsme.“

Jiří Peroutka na podzim ve Zlíně utrpěl zranění, kdy byl s otřesem mozku a prasklinou lebky převezen do nemocnice. Přesto stihl v základní sestavě odehrát jedenáct ligových utkáních a v Plzni se dokonce zapsat do střelecké listiny. Povedený půlrok završil oslavou pětadvacátých narozenin. Narodil se přesně na Silvestra. „S přítelkyní a pár kamarády ze školy jsme konec roku strávili ve Frymburku u Lipna,“ prozradil sympatický fotbalista.