Není to typický střelec, který by nasázel deset branek za sezonu. Když se ale Patrik Čavoš (22 let) trefí, většinou to stojí za to. Oba podzimní góly toto tvrzení skálopevně potvrzují. Pumelice z dvaceti metrů proti Vítkovicím byla dokonce vybrána jako nejhezčí branka ze čtyřiadvaceti, které Jihočeši během podzimu nastřádali.
This text will be replaced

Vaše branka proti Vítkovicím byla zvolena jako nejhezčí celého podzimu. Vybavíte si dělovku z dvaceti metrů, kterou jste pokořil soupeřova brankáře?
Ano, jasně. Je super, že se mi povedlo vstřelit oba góly v sezoně před vlastními fanoušky, kde můžete trefu pořádně oslavit. Oba góly byly pěkné, udělaly mi radost. V dorostu jsem možná dal také líbivé branky, ale v mužském fotbale si jich cením ještě o něco víc.

Zdá se, že máte skutečně patent na krásné branky. Když se trefíte, tak to stojí za to.
Jsem rád, že když dám gól, tak se mi většinou povede pěkný. Ale důležitá je každá branka, i když to doklepnete z půlmetru do sítě.

To ale není zrovna váš případ. Oba vaše zásahy byly krásné, ale který byste upřednostnil? Dělovku s Vítkovicemi, nebo volej proti Hradci?
Asi spíš gól v zápase s Hradcem, který byl na 1:0 a dal nám trochu křídla. Soupeř musel otevřít obranu a my hráli svoji hru. S Vítkovicemi byl gól pravděpodobně hezčí, ale na 5:0 už toho tolik neřešil.

Celkově jste s podzimem spokojeni? I když závěr nebyl podle vašich představ, tak se držíte v kontaktu s čelem tabulky.
Udělali jsme velký kus práce. Naše hra dostala vlastní tvář, ustálili jsme naše výkony. Dařilo se nám soupeře přehrávat, hráli jsme nátlakový fotbal. Výsledkově nás mrzí domácí zápasy s Frýdkem nebo Pardubicemi, kdy jsme zbytečně ztratili čtyři body. Kdybychom je měli, tak jsme teď první.

V létě se do Dynama vrátil Petr Javorek a ve středu zálohy jste spolu vytvořili silnou a kompaktní dvojici. Vyhovíte si?

Patrik Čavoš #11
Rozhodně. Stoprocentně si věříme, víme, co jeden od druhého může čekat. Dařilo se nám, hraje se nám spolu velmi dobře a snad to bude pokračovat i na jaře.

Před několika týdny jste v klubu podepsal novou smlouvu. Nicméně není to tak dávno, co jste rovněž podepisoval na jihu Čech smlouvu. Jak to tedy s vámi je?
V létě jsem ukončil angažmá ve Spartě, podepsal jsem smlouvu v Dynamu a stal jsem se kmenovým hráčem klubu. Po půlroce mi pan Vozábal nabídl prodloužení, takže nyní ji mám podepsanou vlastně na tři a půl roku.

V jihočeské metropoli jste spokojený?
Ano. Budějovice jsou krásné město a moc se mi tady líbí. Všechno je blízko. V kabině máme výbornou partu a kluci mi hodně pomohli zabydlet se.

Snad jedinou kaňkou na vašem dosavadním angažmá mohou být divácké návštěvy. Mrzí váš, že diváci nechodí?
Mrzí a hodně. Fotbalu dáváme všichni maximum, poměrně se nám daří a hrajeme pěkný fotbal. Diváci přesto nechodí. Nevím, čím to je. Mrzí nás to, ale můžeme jenom nadále makat a věřit, že fanoušci začnou chodit.

Po podzimu jste dva body od postupu. Přijímáte výzvu bojovat na jaře o postup do nejvyšší soutěže?
Máme mladý a ambiciózní tým, který chce hrát ligu. Každý chce hrát ligu, to je jasné. A my uděláme maximum, abychom se ní dostali!