V uplynulém víkendu konečně začaly zahraniční ligy i v jižní Evropě. Na hřiště se v průběhu zápasu Xanthi dostal i David Lafata, u velké porážky Nea Salamis byl i Miroslav Seman. Velkou možnost vstřelit branku v dresu Slovanu Bratislava měl Jaroslav Chlebek - jeho pokus ale zastavilo břevno. V dresu Střížkova si letos poprvé zahrál i Lukáš Beer.

ZAHRANIČÍ (hráči, kteří odešli z Dynama přímo do zahraničí)

David LAFATA (Škoda Xanthi /Řecko/)
První utkání v sezoně má za sebou řecká liga a také David Lafata, který v dresu Škody Xanthi nastoupil v průběhu druhého poločasu. Ve svém novém působišti odehrál čtyřiadvacet minut a po skončení zápasu se mohl s týmem radovat ze zisku tří bodů za vítězství 1:0 nad PAOK Soluň.
Statistiky: 1 zápasů - 24 minut - 0 gólů - 0 žlutých karet

Jaroslav DROBNÝ (Fulham FC /Anglie/)
V uplynulém týdnu odehrál Fulham dva zápasy (ve středu s Arsenalem 1:4 a v sobotu s Evertonem 1:0). Ani v jednom utkání se Jarda neobjevil ani na střídačce - stále se zotavuje z operace menisku. Fulham je v současné době na čtrnáctém místě tabulky. 
Statistiky: 0 zápasů - 0 minut - 0 žlutých karet

Miroslav SEMAN
(Nea Salamis /Kypr/)
Těžký příděl dostal Nea Salamis v prvním kole doma od Anorthosis. Loňský nováček Salamis v čele s brankářem Miroslavem Semanem obdržel doma pět branek a pouze dvě vstřelil. Seman, který v loňské sezoně nevynechal jediný zápas, odchytal i v úvodu nového ročníku celé utkání...
Statistiky: 1 zápasů - 90 minut - 0 žlutých karet

Jaroslav CHLEBEK (Slovan Bratislava /Slovensko - 2.liga/)
Pro Jihočechy zajímavý duel odehrál o minulém víkendu Slovan Bratislava. V sobotu totiž v sestavě s Jaroslavem Chlebkem nastoupil v Rimavské Sobotě, ve které působí na hostování obránce Martin Dobrotka. Vzájemný zápas skončil lépe pro ambicióznější Slovan Bratislava, který vyhrál 1:0 gólem Masaryka. Do velké šance se dostal i Chlebek, v dobré pozici trefil ale hlavou pouze břevno.
Statistiky: 6 zápasů - 513 minut - 2 góly - 0 žlutých karet

Martin DOBROTKA (Rimavská Sobota /Slovensko - 2.liga/ - hostování)
Na pravé straně obrany odehrál v zápase se Slovenem Bratislava celé utkání. Do statistik si připsal mimo jiné i žlutou kartu. Utkání šestého kola druhé slovenské ligy sledovali téměř tři tisícovky diváků...
Statistiky: 4 zápasy - 360 minut - 1 žlutá karty

Fotbalisté Dynama hostující v českých týmech

I. LIGA
Miloslav PENNER (Příbram)
Na levém kraji obrany odehrál celých devadesát minut. Byl u toho, když jeho tým poprvé v sezoně prohrál  - 0:1 v Blšanech. I přes první výraznou bodovou ztrátu se fotbalisté Příbrami drží na velmi lichotivém třetím místě prvoligové tabulky.
Statistika: 4 zápasy - 351 minut - 1 žlutá karta

David HOREJŠ (Brno)
V zápase na pražské Letné nastoupil v základní sestavě. Na pravém kraji obrany odehrál dobrý zápas, i když právě jediný sparťanský gól Tomáše Sivoka padl z jeho prostoru. David odehrál ale pouze 73. minut, protože musel střídat kvůli zranění...
Statistika: 4 zápasů - 280 minut - 1 žlutá karta - 1 červená karta

III. LIGA
Lukáš BEER
(Střížkov)
Svůj první zápase ve třetí lize odehrál o víkendu pražský Střížkov. V duelu s Varnsdorfem nedokázal vstřelit branku a zápas tak skončil 0:0. V loňské sezoně se Lukáš Beer objevoval na kraji obrany, v letošním prvním kole odehrál celý zápas na postu levého záložníka.
Statistika: 1 zápas - 90 minut - 0 žlutých karet