První liga má pauzu a fotbalisté Dynama využili přestávku tuzemské nejvyšší soutěže k odpočinku, doléčení zranění a také sehrají přípravný zápas s druholigovou Viktorií Žižkov. Ten začne zítra v 11 hodin v tréninkovém areálu na Složišti.

Jihočeši naposledy odehráli utkání v neděli odpoledne, kdy porazili Bohemians Praha 1905 3:2 a připsali si důležité tři body, které jima dávají do reprezentační pauzy trochu klidu. Posunuly se totiž z poslední na třináctou příčku tabulky.

Hráči si v úvodu tohoto týdne trochu odpočinuli, protože dostali od trenéra Davida Horejše volno. Nicméně od středy už jsou zase v plném tréninkovém procesu, aby se mohli co nejlépe připravit na další duely, které přijdou po pauze. „Budeme chtít přestávku také využít k doléčení některých zranění našich hráčů," uvedl trenér David Horejš. Konkrétně měl na mysli Iva Táborského a Romana Poloma, u kterých předpokládá, že by se do čtrnácti dnů mohli zapojit znovu do utkání. „Stejně tak doufáme, že už bude k dispozici i útočník Ubong Ekpai. Mysleli jsme si, že jeho rekonvalescence bude rychlejší. Ještě ale nebyl schopný utkání odehrát."

Zítřejší přípravný duel se Žižkovem bude sloužit i k tomu, aby se do hry a herního systému, který chce trenér David Horejš praktikovat, dostali i další hráči, kteří přišli v průběhu podzimní části první ligy. „Týká se to i Dzona Delarge. Chceme, aby si tihle kluci zvykli, co chceme hrát. Třeba konkrétně Delarge byl asi v minulosti zvyklí na něco jiného, než po něm chceme my a v určitých věcech nám vypadával. Věřím ale tomu, že v reprezentační pauze na tom zapracujeme.

Zítřejší soupeř ze Žižkova se v minulém ročníku první ligy zachránil v posledním kole. V tom letošním se zatím zdá, že mu podobné problémy hrozit nebudou. Po jedenácti zápasech je se ziskem 17 bodů na sedmém místě tabulky. Zajímavý bude zápas pro Michala Řezáče a Ladislava Martana. Oba hráči v květnu letošního roku oslavili s Dynamem postup do ligy, ale teď hostují právě na Žižkově.

Utkání mezi Dynamem a Žižkovem budete moci sledovat živě obrazem ZDE.