Doslova už klepe na dveře začátek přípravy A-týmu českobudějovického Dynama. Jihočeši se pod vedením Davida Horejše sejdou poprvé v pondělí 19. června v ranních hodinách. Po krátkém meetingu s novináři začne v 10:30 první trénink letního přípravného období na Složišti.

Oproti té zimní je letní příprava daleko kratší. Svěřenci Davida Horejše se tak budou muset rychle a kvalitně připravit na nový ročník Fortuna národní ligy. "Letní příprava má jenom šest týdnů, takže hned od toho prvního budeme trénovat naplno, abychom byli nachystaní na novou sezonu. Vrcholem prvního týdne bude sobotní turnaj v Sezimově Ústí," říká čtyřicetiletý trenér Dynama.

Horejš už se stejně jako jeho kolegové z realizačního týmu těší na start přípravy. "Odpočinuli jsme si, těšíme se, až to zase začne," tvrdí s úsměvem. V pondělí by se měl na srazu hlásit zatím jediný potvrzený příchod Lukáš Pouček. "Uvidíme, kdo v pondělí dorazí. Ještě jednáme s několika hráči. Je možné, že někteří přijdou až v průběhu letní přípravy," nechce poodkrýt karty českobudějovický kouč. "Do přípravy by měli jít čtyři hráči z dorostu, aby si zkusili prostředí A-týmu. Jsou to talentovaní kluci a uvidíme, jak se budou prezentovat," doplňuje Horejš.

V šesti týdnech letní přípravy by černobílí měli odehrát dohromady šest přípravných zápasů. První dva na turnaji v Sezimově Ústí, kde v prvním zápase změří síly s domácím Spartakem. V druhém utkání pak s jedním z dvojice Táborsko - Znojmo. Pak následují prestižní duely se Slavií, Plzní a Brnem. V půlce července je na plánu příprava s Benešovem, o týden později 1. kolo MOL Cupu a za dalších sedm dní už první mistrovské utkání nové sezony 2017/18, která se bude losovat 21. června.

PROGRAM PŘÍPRAVY SK DYNAMO ČB
19. června: Začátek přípravy
24. června: Turnaj Sezimovo Ústí (Sezimovo Ústí, Dynamo ČB, Táborsko, Znojmo)
28. června: Dynamo - Slavia Praha (17:00, Benešov)
5. července: Dynamo - Viktoria Plzeň (17:00, Plzeň)
8. července: Dynamo - Zbrojovka Brno (11:00, Kamenice nad Lipou)
15. července: Dynamo - Benešov (11:00, SCM Složiště)
22. července: 1. kolo MOL Cupu
29. července: 1. kolo Fortuna národní ligy

Hlavní zbraně objevu sezony: Přímočarost a odvaha (14.6.2017)

Přicházel jako neznámý hráč na zkoušku, už během podzimu se z něho stala klíčová osobnost A-týmu českobudějovického Dynama. Nebýt dvou zranění, mohl dnes Adrián Čermák působit už v některém z prvoligových klubů. Třiadvacetiletý slovenský středopolař překvapil. Oslnil. Vyletěl jako kometa a pomohl Jihočechům k veleúspěšnému podzimu. I proto byl vybrán jako objev sezony.