Třetí porážka Dynama v řadě byla v sobotu v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY k vidění na Střeleckém ostrově. Družina kouče Jozefa Webera nestačila na Olomouc, se kterou prohrála vysoko 0:3. Jak zápas viděl sám lodivod jihočeského klubu?

Trenére, jak utkání hodnotíte?
Není to pro nás lehké. Teď jdu z kabiny a viděl jsem tam zdecimované mužstvo, zaplaťpánbůh, že teď bude reprezentační přestávka. Do utkání jsme vstoupili velice slušně, oproti zápasům s Boleslaví a se Slavií i aktivně a vytvořili jsme si tlak. Nemůžu však říct, že příležitosti. Možná tak ze střely Hellebranda. Naopak jsme z jejich první standartní situace inkasovali a nás to srazilo, utkání dostalo jiný ráz. Byli jsme dole, dostali jsme druhou branku a už jsme se z toho nedokázali otřepat. Zkusili jsme udělat nějakou změnu, hrát na dva útočníky se Škoďákem (Michalem Škodou). A pak přišla třetí branka. Taková zvláštní situace, kdy do vápna spadne lehký balón a my z toho dostaneme gól. Třetí inkasovaný gól utkání rozhodl, pak už se to jen dohrávalo.

Jak jste řekl, první půl hodinu jste byli lepším týmem, pak ale přišel inkasovaný gól. Proč tým zlomil? Je to nízkým sebevědomím?
Asi jo. Nemáme žádnou šňůru. Prohráli jsme utkání s Boleslaví, pak na Slavii, kde moc týmů neuspěje. V těchto zápasech výkony dobré nebyly, v tomto utkání jsme se na to zaměřili a viděl jsem na hráčích před zápasem velké nabuzení. Doufal jsem, že to konečně otočíme, prvních dvacet minut to tak vypadalo, ale po inkasovaném prvním gólu to bylo, jako bychom přestali věřit, že se zápasem můžeme ještě něco udělat.

Proč jste o půli stál Lukáše Čmelíka? Chtěl jste hrát na dva útočníky?
Ano. Chtěli jsme změnit rozestavení a dát tam druhého útočníka. Navíc Čmelík v posledních zápasech nepodával takové výkony, jako když do Budějovic přišel.

V čem je momentální problém Dynama? Má s tím něco společného posilování během přestupového období?
To si nemyslím, mužstvo bylo posílené slušně. Samozřejmě nepřišla taková jména, jaká tu byla loni, například Van Buren s Mihálikem, ale přišli talentovaní hráči a v nějakých utkáních to prokazovali. Přišli i zkušení Potočný se Zajícem. Je to aktuální propad formy. Do sezony jsme vstoupili slušně, odehráli jsme tu dobrý zápas se Spartou a Slováckem, pak jsme vyhráli na Bohemians. Ale bavme se o výkonu, poslední dva zápasy a většina toho dnešního výkony dobré prostě nebyly, mužstvo máme ale kvalitní a jak jsme se tady do té situace dostali, tak se z ní musíme dostat ven.

Mohlo by vám pomoct středeční pohárové utkání v Chomutově?
Přiznám se, že jsem měl o poháru trochu jinou představu. Takovou, že šanci dostanou hráči širšího kádru, teď se ale opravdu musíme zaměřit na zvýšení kvality a sebevědomí. Možná si tedy ještě přeskládám myšlenky, musíme tam jet ale stoprocentně koncentrovaní a chytit se nějakým dobrým výsledkem. Uděláme všechno pro to, aby to tak bylo.