Osmifinálovým zápasem poháru Ondrášovka Cup vyplní fotbalisté Dynama České Budějovice v úterý vpodvečer reprezentační přestávku. Na Střeleckém ostrově se představí jeden z nejatraktivnějších možných soupeřů - AC Sparta Praha. Výkop zápasu je stanoven na 18:00 a my budeme průběh střetnutí sledovat online.

Fotbalisté Dynama se ve druhém, resp. třetím kole poháru střetli s týmy z nižších soutěží a právě duel proti Spartě bude prvním měřením sil s prvoligovým celkem. Osmifinále poháru se navíc letos hraje dvoukolově, takže se Jihočeši mohou těšit i na odvetný zápase, který je na programu ve středu 28. října na Letné.

Sparta vstoupila do Ondrášovka Cupu utkáním na hřišti divizního Ústí nad Orlicí. Pražanům vyšel úvod zápasu a hned ve 2. minutě hry vstřelil první gól zápasu Martin Jirouš a povedený vstup do zápasu potvrdili dalšími góly také v první půlhodině Vacek a Kalouda. I po změně stran byli Pražané výrazně lepším celkem a jejich vedení podtrhl deset minut před závěrečným hvizdem Bony Wilfried, který zvýšil na konečných 0:4. S předvedenou hrou i výsledkem byl trenér letenského celku Jozef Chovanec velmi spokojen: „Samozřejmě jsem rád, že jsme zápas zvládli. Domácí navíc hráli po celé utkání slušně a fair play, bez jakýchkoliv zákeřností. Zdejší hřiště bylo navíc skvěle připravené a celkově mám ze zápasu dobrý dojem.“

I ve třetím kole proti Náchodu pak Letenští začali dobře a hned od 10. minuty vedli po zásahu mladého útočníka Václava Kadlece. Do konce poločasu se do střelecké listiny zapsali ještě Hejda a Holenda a do kabin se odcházelo za stavu 0:3. Ve druhé části hry pak přidali další góly opět Kadlec s Holendou a střelecký účet Sparty uzavřel v 61. minutě Luboš Kalouda. „Vzhledem k různým okolnostem jsme měli k dispozici pouze čtrnáct hráčů. I proto jsem spokojený s tím, jak jsme utkání zvládli a nepřipustili žádné problémy. Moc důležitý byl rychlý gól, po kterém se již zápas vyvíjel podle našich představ,“ řekl po zápase spokojený trenér letenských fotbalistů Jozef Chovanec, který zdůraznil, že jeho tým bude i v dalších zápasech usilovat o postup, aby se následně na jaře pokusil získat trofej za celkové vítězství.

Souboj Dynama a Sparty bude pro oba soupeře pikantní, protože se oba týmy střetnou hned o víkendu v rámci 11. kola Gambrinus ligy na Letné, kde již půjde o veledůležité ligové body. Ani v poháru ale nechtějí Jihočeši působit odevzdaným dojmem a ze všech sil zabojují o postup do čtvrtfinále. O tom, jak Dynamo do 4. kola poháru vstoupí, se budete moci přesvědčit již v úterý od 18:00 na Střeleckém Ostrově. Průběh utkání budeme jako tradičně sledovat online na našem webu.

Dynamo do utkání nastoupí v černobílých dresech a vstup na zápas je za pouhých 60 Kč. Majitelé permanentek mají samozřejmě vstup zdarma.