Budějovické Dynamo pokračuje ve výborných výkonech a nadále atakuje nejvyšší příčky. V neděli bude v roli favorita, protože na domácím hřišti bude hostit aktuálně poslední tým tabulky z Opavy. Jihočechům budou chybět vykartovaní obránci Talovierov a Skovajsa, po trestu se naopak vrací Petr Javorek. Utkání startuje v neděli od 14:00.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

SFC Opava
www.sfc.cz
7. místo (29 bodů)
Postavení v tabulce
18. místo (9 bodů)
24:23
Skóre
12:39
Brandner (5)
Nejlepší střelec
Mondek, Nešický,
Žídek (2)
Javorek (4)
Nejvíce asistencí
Mondek a 4 další (1)
Liberec - Dynamo 0:0
Poslední zápas
Opava - Příbram 0:0
RVRVV
Forma
RPPRP

SFC Opava

Slezský klub se v minulé sezoně zachránil na poslední chvíli, ale i letos patří od začátku ročníku k nejhorším týmům soutěže. Posledních několik kol je dokonce posledním celkem tabulky a na osmnáctém místě také přezimoval po podzimní části.

Mizérie Slezanů však pokračuje i na jaře. Ze sedmi odehraných zápasů v novém roce získali svěřenci trenéra Kováče pouhé dva body, když remizovali na hřišti Bohemians a naposledy doma s Příbramí.

Co Opavské nejvíce trápí, je koncovka, kvůli které ztratili už plno bodů. Nezlepšilo se to ani s přílivem nových hráčů v zimní přestávce, střelecky za očekáváním zůstávají Tomáš Smola nebo Tomáš Čvančara.

Trenér David Horejš před utkáním s Opavou

„Čeká nás tým, který je sice poslední, ale nehraje vůbec špatně. Nepodávají zlé výkony, ovšem nedaří se jim bodovat. Měli jsme možnost je vidět v Karviné a doma s Příbramí, kdy hráli velice dobře. Víme, že se snaží hrát a chceme se připravit tak, abychom to zvládli. V sestavě budeme muset udělat změny, protože máme dva vykartované hráče. Ještě se rozmyslíme, jak základní jedenáctku poskládáme."

Poslední vzájemné utkání – 19. 9. 2020:
SFC Opava - SK Dynamo ČB 0:0 (0:0)
ŽK: Mondek, Zavadil - Javorek, Havelka, Kladrubský, Matějka, Králik. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Flimmel.
Sestava Opava: Fendrich – Didiba, Žídek, Večerka – Mondek, Zavadil, Helešic (85. Harazim), Lukáš Holík, Texl – Juřena (64. Dedič), Dordić (78. Pikul).
Sestava Dynamo: Drobný – Kladrubský (46. Čolić), Králik, Talovierov, Novák – Ekpai (46. Mršić), Čavoš, Javorek (59. Mészáros), Havelka (88. Valenta), Brandner – Matějka (90+3. Bassey).

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 14:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jan Petřík, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Matěj Vlček a Jan Váňa.