Předposlední herní test absolvovali hráči B-týmu a širšího kádru A-týmu v sobotním dopoledni na Složišti mezi sebou. V utkání padlo jen minimum gólů, jediný zaznamenal zadák Ondřej Čoudek z mužstva v bíločerných dresech.

„Modelové utkání splnilo několik důležitých prvků. První byl ten, že každý hráč mohl odehrát celé utkání a tak tento model splnil kondiční cíl. Myslím, že obě skupiny k tomu přistoupily svědomitě a opravdu se odehrál jako plnohodnotný zápas, s rozhodčím i diváky,“ chválil si sobotní dopolední přípravu kouč B-týmu Dušan Žmolík, který pozoroval v akci i hráče širšího kádru z ligového A-týmu.

Oba týmy nastoupily v odlišném rozestavení a s jinými úkoly. Družstvo bíločerných nastoupilo 4-3-3, jak bude hrát v soutěži, a druhá skupina v rozestavení 4-5-1, jak by měla nastupovat většina soupeřů. „Zaměřil jsem se především na tým, který hrál v rozestavení 4-3-3 a očekával jsem od kluků, že v utkání uvidím směrem dopředu prvky, kterým se věnujeme na tréninku. Častokrát se tam objevovaly, ale někteří v určitých útočných věcech zaspali a kombinaci jsme si díky tomu udělali složitější a ztratili tak čas v koncovce,“ uvedl Žmolík před generálkou s Jihlavou.

Bíločerní: Andrew – Trmal, Brabec, Čoudek, Šimoník – Pravda, Pineau, Pech – Bastl, Prášek, Šestauber.

Černobílí: Luksch (Lerch) – Kolář, Bartizal, Němeček, Vais – Coufal, Krch, Perina, Hendrych Mršić – Matoušek.