Přesně v polovině července odstartoval již pátý ročník letního fotbalového kempu ČAFH, jehož patronem je jeden z nejúspěšnějších českých fotbalistů Karel Poborský. Kempu, který je tradičně pojmenovaný jako „Stevecamp“, se letos zúčastnilo celkem jednatřicet malých fotbalistů ročníků 2006-2002. Kemp trval pět dní a proběhl v Hluboké nad Vltavou.

„Stejně jako v předešlých letech bylo pro malé začínající fotbalisty připraveno velké množství pohybových aktivit zaměřených především na fotbal. Během týdne byli kluci samozřejmě hodně na fotbalovém trávníku, vyzkoušeli si golf, několikrát byli v lanovém centru a chybět nemohlo ani koupaliště,“ řekl manažer letního kempu David Horejš.

Součástí kempu bylo pochopitelně také setkání s Karlem Poborským, podle kterého je celý kemp pojmenovaný. „Karel s hráči absolvoval celkem dvě tréninkové jednotky,“ doplnil Horejš. Velkým zážitkem pro účastníku kempu byl také poslední trénink, který proběhl přímo na hlavním stadionu Dynama na Střeleckém ostrově.

„Na tréninku hráče přivítal hlavní kouč Dynama Pavel Hoftych, který klukům ukázal kabinu A-týmu a celé zázemí ligového týmu na stadionu. Následný trénink vedl právě trenér Hoftych a kluci se mohli zatrénovat například i s brankářem A-týmu Michalem Daňkem nebo Filipem Rýdelem,“ dodal David Horejš.

Letní mládežnický fotbalový kemp ČAFH je fotbalový kemp pořádaný Českou asociací fotbalových hráčů ve spolupráci s Fotbalovou akademií Karla Poborského. Kemp je určen pro začínající fotbalisty, kteří si během týdenního kurzu zdokonalují své fotbalové dovednosti. Vedle fotbalových tréninků vedených profesionálními trenéry si mladí fotbalisté mohou setkat s profesionálními prvoligovými fotbalisty, přiučí se anglická fotbalová slovíčka a mohou si vyzkoušet i další tělovýchovné nefotbalové aktivity jako je všestranný pohyb na horolezecké stěně nebo cvičení v bazénu.

Předchůdcem Letního mládežnického fotbalového kempu ČAFH byl Stevecamp Karla Poborského pořádaný v letech 2009-2011.