Byla to trošku akce kulový blesk. Když se ve středu vážně zranil na tréninku Pavel Hašek, najednou Dynamo nemělo pravého obránce. Proto zavolal Martin Vozábal do Olomouce Martinu Hálovi, který už se v pátek hlásil na tréninku, v sobotu odehrál utkání na Slovácku a v neděli podepsal smlouvu. Teď chce dvaadvacetiletý Hála pomoci černobílým k postupu.
Martin Hála

V přípravě jste zdolali Táborsko 1:0. Jak byste popsal trošku vyhrocené jihočeské derby?
I když je to přátelák, tak je to pořád jihočeské derby. Stačí jeden ostřejší zákrok a už se to hrotí. Ale bylo to v rámci fotbalových zákonů a neviděli jsme žádné zákeřné zákroky.

Na jihu Čech jste týden. Zatím jste zde spokojen?
Určitě. Budějovice patří do ligy, mají zázemí a všechno pro to, aby se vrátily do ligy po jedné nepovedené sezoně.

Zažil jste někdy boj o postup?
O postup jsem nikdy nehrál. Byl jsem v Olomouci, na Slovácku a pak v Nitře, kde jsme bojovali spíš o záchranu.

Jak došlo ke kontaktu mezi vámi a Dynamem?
Volal mi Martin Vozábal, že se zranil Pavel Hašek a potřebují pravého obránce. V Olomouci bych asi moc nehrál, tudíž jsem tu šanci uvítal. Byl jsem na jednom tréninku, pak jsem odehrál zápas na Slovácku a další den jsme se dohodli na půlročním hostování.

Znal jste někoho z kádru lépe z předešlých angažmá?
Znám Aleše Dvořáka ještě z mládežnických reprezentací, ale to už je pár let zpátky. Dále také s Michalem Bártou, který je olomoucký odchovanec. Ale ostatní kluky znám od vidění ze vzájemných utkání.

Nemrzí vás, že jste s týmem neabsolvoval celou zimní přípravu?
Každopádně by bylo lepší, kdybych tu byl celou zimu. Ale vyplynulo to ze situace a budu se snažit týmu pomoci. To, co se stalo Pavlu Haškovi, to je hotová katastrofa. To bych vážně nepřál ani největšímu nepříteli.

Zdeněk Koukal: Po řadě testů chci zůstat v Dynamu (21.2.2014)

V přípravném utkání proti Táborsku poprvé v černobílém dresu naskočil záložník Zdeněk Koukal. Ten je v Českých Budějovicích na testech a chtěl by se zde zůstat. "Potřebuji trénovat a hrát zápasy, abych se dostal do ideální kondice. Snad se mi bude dařit a zůstanu v Dynamu," věří zkušený středopolař.