V posledním ligovém utkání se poprvé v dresu Dynama představila holandská posila ze Slavie Mick Van Buren, který na hrotu útoku odehrál celé utkání. Zasáhl i do přípravného duelu proti Táborsku a už vyhlíží nedělní souboj na Spartě. „Moc se na to těším. Doufám, že se nám tam povede uspět," říká před víkendovým zápasem.

Jak zatím hodnotíte angažmá v Dynamu?
První měsíc jsem byl zraněný, což pro mě bylo velmi frustrující. Ale bylo o mě velice dobře postaráno, neustále jsem chodil na fyzioterapii a pomohlo mi to. Jsem rád, že jsem už odehrál dvě utkání. Musím říct, že jsem tady spokojený.

Zranění, se kterým jste měl potíže, už je minulostí?
Ano, po zranění jsem pár týdnů trénoval a už jsem byl stoprocentně připravený, což platí i teď. Cítím se dobře.

Už jste se zabydlel v Českých Budějovicích?
Před tím jsem žil v Praze, což je mnohem větší město, takže je to rozdíl. Bydlím v centru města a každý den se něčím zabavím. Je tu neustále co dělat, lidé jsou velmi přátelští. Musím říct, že je to opravdu hezké město a líbí se mi i jeho okolí.

Navštívil jste i jiná města v kraji?
Byl jsem na Hluboké a také v Českém Krumlově. Několik známých mi to doporučovalo a je tam krásně.

Jak hodnotíte dva zápasy, do kterých jste naskočil?
V ligovém utkání proti Zlínu jsme si vytvořili plno šancí, ale nedokázali je proměnit. Měli jsme vyhrát, zasloužili jsme si to, protože jsme byli lepším týmem. Proti Táborsku jsme podali dobrý výkon a připravili se na pokračování v lize.

S Táborskem jste zahrával pokutový kop, kdy se míč od břevna odrazil k brankové čáře, ale sudí to neposoudil jako branku. Myslíte si, že to jednalo o gól?
Ano, určitě. Viděli to snad všichni kromě rozhodčích. (úsměv) Je to škoda, protože jsem si chtěl připsat první branku v novém týmu. Pochopitelně to pomůže i pro sebevědomí.

Šel byste na penaltu znovu?
Rozhodně. Jako útočník bych měl vzít zodpovědnost na sebe a proměnit ji.

Obě utkání jste odehrál na pozici útočníka. Cítíte se tam lépe než na křídle?
V útoku se cítím lépe a přirozeněji. Většinu své kariéry jsem tam odehrál, takže je to pro mě lepší.

Těšíte se na souboj se Spartou?
Samozřejmě. Vybavuji si, že když jsem byl ve Slavii, tak jsme dokázali Spartu porazit. Tak snad v tom budeme pokračovat i tady. (úsměv)