Nedostačující počet defenzivních fotbalistů vyřešilo SK Dynamo České Budějovice hostováním mladého reprezentanta. Na roční hostování do budějovického klubu přichází z daleké Ostravy dvacetiletý obránce nebo záložník Matěj Helešic.

Matěj Helešic je odchovancem Baníku Ostrava, ve kterém působil celou svojí fotbalovou kariéru. Právě hostování na jihu Čech bude pro něj vůbec první angažmá mimo Ostravu. “Samozřejmě si uvědomuji velkou vzdálenost mezi Ostravou a Českými Budějovicemi. Mluvil jsem ale s trenérem Davidem Horejšem, který o mne projevil velký zájem. Mimo jiné mi řekl, že v Dynamu staví mladý ambiciózní tým, se kterým by rád postoupil do první ligy. Byl bych moc rád, když bych u toho mohl být,” říká před prvním tréninkem s Dynamem mladý reprezentant.

MATĚJ HELEŠIC
Pozice: Levý obránce/záložník
Datum narození: 12. 11. 1996
Výška/váha: 175/70
Bilance v první lize: 11 zápasů/0 gólů
Bilance ve druhé lize: 20 zápasů/0 gólů

O Helešicově příchodu na jih Čech rozhodovalo mimo jiné také prostředí a doporučení budoucích spoluhráčů. “Zázemí a tréninkové podmínky jsou tady v Budějovicích perfektní. Navíc mi všichni říkali, že i město je krásné. Znám navíc kluky z reprezentace Michala Řezáče, Jindru Staňka a Kubu Moravce, kteří mi všichni angažmá v Dynamu doporučovali,” popisuje Matěj Helešic.

Ten si také dobře uvědomuje, že Dynamo řeší problém právě na levém kraji defenzivní formace, kde nastupuje. “Mohu hrát na levém beku a nebo v záloze. Trenér mi říkal, že po odchodu Fundy do Hradce Králové nemá v týmu klasického levého beka. Takže mým cílem bude, abych se prosadil do základní sestavy a abych pravidelně hrál,” dodává.

Matěj Helešic v loňské sezoně nastoupil za Baník ve druhé lize k dvaceti zápasům. Letos ale již příležitost prosadit se nedostával. “Nový trenér v Baníku začal preferovat jiné kluky a já jsem cítil, že moje vytížení by už nebylo takové, jak bych si představoval. Žádal jsem o uvolnění na hostování, ale Baník byl nejprve proti. Až po příchodu Pazdery a stopera Azackiho mě nakonec uvolnili a já si zvolil České Budějovice,” říká závěrem.

Dobře jsem se na zápas vyspal, usmívá se Jakub Pešek (8. srpna 2017)

Dynamo předvedlo v nejmenším druholigovém městě kompaktní týmový výkon, přesto několik hráčů vynikalo. Jedním z nich byl Jakub Pešek, který předvedl směrem dopředu i dozadu nadstandardní výkon a notně zaměstnával obranu Vlašimi. "Byl jsem lehký, dobře jsem se na zápas vyspal," usmíval se po vydařeném utkání rychlonohý šikula. Dynamo tak zůstává ve druhé lize neporaženo.