Po závěrečném střetnutí letošního ročníku divize skončili ve službách „béčka“ obránci Václav Bízek s Lukášem Perinou a kapitán Jakub Pařízek (na fotce zleva), který pro svou univerzálnost nastupoval na různých místech sestavy. Všichni tři se ocitli na důležité životní křižovatce. Prvně jmenovaný jde studovat do Prahy a hrát bude jen na nižší úrovni, další dva míří za vzděláním a fotbalem za oceán.

Mladý obránce Václav Bízek odehrál v černobílých barvách sedm sezon, napoprvé začínal v žákovské kategorii U14. „Do Budějovic jsem přišel z Vimperka, byl jsem tu na střídavý start a jednu sezonu jsem hrál za oba týmy,“ popisuje vytáhlý stoper, který to do vimperského Šumavanu vzal přes Prachatice a Lažiště.

V duelu v Katovicích nastoupil za Dynamo naposledy. Do paměti se mu vryla pohoda v kabině. „Určitě budu rád vzpomínat na skvělou partu, kterou jsme měli v týmu. Zážitků bylo také mnoho,“ ohlíží se Bízek, který na další roky odchází do Prahy. Na prvním místě u něj bude studium, fotbal se ocitne na druhé koleji. „Budu hrát krajskou soutěž, zatím ještě nevím kde,“ uvádí Václav Bízek, že konkrétní angažmá v hlavním městě bude teprve řešit.

Bízkův stejně starý, devatenáctiletý spoluhráč z obrany, Lukáš Perina je českobudějovickým odchovancem a právě skončená sezona byla jeho patnáctá v dynamáckém dresu. „Jsou tu fotbalové momenty, na které rád vzpomínám. Nejvíce však na strávený čas s klukama z týmu jak na hřišti, tak i mimo něj,“ ohlíží se za svým působením v budějovickém Dynamu.

Perina si zahrál nejvyšší futsalovou soutěž za PCO Dynamo a vysloužil si pozvánku do národního týmu do 19 let. S futsalem ale má minimálně na pár let utrum, protože se v brzké době vydá přes Atlantický oceán. „Má cesta teď směřuje do USA, kde budu hrát fotbal na univerzitě a u toho studovat kondičního trenéra,“ uvádí Lukáš Perina, že se chce po čtyřletém studiu v Severní Karolíně vrátit zpět do pod Černou věž.

Loučí se také tahoun rezervy a univerzál Jakub Pařízek. Na Složiště začal pravidelně dojíždět od sezony 2015/2016, kdy se stal členem kategorie U16. „Do Dynama jsem přišel oficiálně z SK Mladé, kde jsem s fotbalem začínal. Postupně jsem podstoupil střídavé starty v Lokomotivě Č. Budějovice a nedávno hostování v třetiligovém FC Písek."

Mládský odchovanec nastřádal v minulé pětiletce řadu nezapomenutelných okamžiků. „Mám jich hodně, ať už pozitivních, tak negativních," odpovídá plejer, jemuž sedí post defenzivního záložníka. „Rád vzpomínám na první šanci v A-týmu v sezóně 2017/2018, na další sezónu pod trenérem Havlíčkem, či trenéra Švantnera, díky němuž jsem měl možnost hrát první celostátní dorosteneckou ligu o nějaký ten čas dříve. Ale nejlepší vzpomínky budu mít jednoznačně na tuhle sezónu. Líbil se mi přístup kluků, atmosféra v týmu a předváděný styl hry. Vytvořili jsme v kabině dobré pouto a skvělou partu, která při sobě stála za všech okolností. Ačkoli to ze začátku úplně nefungovalo (jak pod trenérem Tichaiem, tak pod trenérem Žmolíkem), postupně jsme pochopili filozofii obou trenérů, a myslím si, že jsme hráli pohledný fotbal. Důkazem toho je 2. místo a možný postup do ČFL, u kterého doufám, že klapne, protože si to kluci zaslouží a B-tým Dynama tam jednoznačně patří," věří v dodatečný postup do třetí ligy.

Také Pařízek se nejspíš vydá za „velkou louži“. „Sám stále nevím. Největší šancí je zahraniční studium v Kanadě spojené s univerzitním fotbalem. Pokud tato možnost nevyjde, rád bych zkusil studium na FTVS UK v Praze a k tomu stále pokračoval s fotbalem. Určitě nevylučuji možnost pokračování v Dynamu, ale pravděpodobnost není tak velká. Zažil jsem tu skvělé roky, našel si spoustu opravdových přátel, a na tuhle životní etapu budu rád vzpomínat, ale zároveň si myslím, že je čas se posunout a jít dál. Tímto bych chtěl všem jedincům, kteří byli po mém boku během působení v Dynamu, poděkovat,“ uzavírá 22letý Budějčák.