Loni touhle dobou dvěma brankami doma sestřelil pražské Bohemians. Podílel se na vítězství v Olomouci, doma s Karvinou. V sestavě Dynama chyběl na podzim minulého roku jen výjimečně a také jen za podzimní část sezony nastřádal pět vstřelených gólů. Ve své úvodní prvoligové sezoně v kariéře se David Ledecký rychle rozkoukal a podílel se na skvělém umístění českobudějovického týmu, který byl po základní části na sedmé pozici a v nadstavbě bojoval o účast v pohárové Evropě. Jenže v aktuálním ročníku se na zápasy první ligy útočník českobudějovického týmu jen díval. A i kdyby ligu nezastavila koronovirová pauza, nehrál by zřejmě ani teď. Kvůli potížím se svalem.

„Už se to lepší. Dávám se dohromady. Noha už je v zátěži a za dva týdny si myslím, že už bych mohl začít trénovat naplno,“ popisoval svou aktuální situaci sám David Ledecký. Takže ve středu 28. října svátek, nesvátek pěkně poctivě plnil dávky cviků, které mu vymyslel kondiční trenér.

Počátky jeho aktuálních problémů se dají hledat už v závěru uplynulé sezony. Při domácí výhře 2:0 nad Olomoucí totiž naskočil do hry v 52. minutě a už o šest minut později zase střídal. Píchlo ho ve svalu a dál hrát prostě nešlo. „Léčili jsme to, bolest přestala a já ještě stihl odehrát zápas ve skupině o Evropu v Boleslavi,“ vypráví. Letní přípravu absolvoval celou od začátku, a když se tým chystal na první duel proti Plzni, odehrál druhý poločas a věděl, že noha zase zlobí. Poslední návrat pak přišel 19. září v Mariánských Lázních. Tam David Ledecký za B-tým odehrál 51. minut. Víc už mu sval na noze nedovolil.

Od té doby cvičí, posiluje. Nejen nohu, ale i celé tělo. Jednou i dvakrát denně. Snaží se, aby noha byla v co největší kondici. „Od mala jsem nikdy neměl žádné závažnější zranění. Tak nechci nic uspěchat a připravit se pořádně na návrat. Věřím, že už to bude v pořádku. Pořád je to jen sval. Není to nějaké zraněné koleno, kdy musíte být mimo i několik měsíců,“ přibližuje David Ledecký. „Navíc vzhledem k tomu, co se kolem děje, tak jsem kvůli tomu zranění přišel jen o pár kol,“ hodnotí.

A jak viděl start letošního ročníku v podání jeho spoluhráčů?

„Se Slavií přišla po té minulé povedené sezoně trochu facka. Máme z pěti kol tři body, což samozřejmě není moc, ale venku jsme neprohráli. Až k tomu přidáme nějaké domácí výhry s týmy kolem nás, tak to bude dobré. Zatím je odehráno opravdu málo a hodnotit to bude mít smysl až po deseti zápasech. Doufám, že navážeme na loňský ročník,“ říká David Ledecký.

I když on sám zatím hrát nemůže, svým spoluhráčům už by přál, aby na hřiště mohli vyběhnout co nejdříve. „Kluci makají. V rámci možností, které máme povolené, se připravují na maximum, aby byli přichystání na další start. I když to bude bohužel bez diváků, snad se soutěž co nejdříve rozjede a nabere nějaký pravidelný rytmus,“ doufá David Ledecký.