Tři ligové porážky v řadě jsou minulostí, jihočeský výběr se ještě před reprezentační pauzou naladil drtivým triumfem v MOL Cupu nad Chomutovem. Celek z Ústeckého kraje vyřadil ve 2. kole na jeho vlastním hřišti výsledkem 5:0. Trefil se Havel, poprvé v áčku Dynama také Matoušek a gólovou show předvedl Tomáš Zajíc.

Letní posila Dynama od začátku sezony nastoupila do pěti ligových zápasů, gólově se prosadit ale Tomáš Zajíc nedokázal ani jednou. Bývalý hráč Slovácka, Baníku nebo polského Zabregie Lubin laboroval se zraněním, po jeho vyléčení se do ideální formy teprve dostává. Na hřišti divizního Chomutova ale potvrdil, že by to do budoucna jít mohlo.

Zajíc ve 21. minutě zvýšil vedení Dynama, které poslal do trháku o minutu dříve Lukáš Havel, pak se postupně prosadil ještě v 51. a 57. minutě. Jihočeský kanonýr se poprvé v dresu svého nového zaměstnavatele trefil, navíc nasázel premiérový soutěžní hattrick v kariéře. A mohlo být ještě lépe. Devět minut před koncem procpal na zadní tyči do sítě balon od Matouška, branka ale nakonec byla uznána jeho spoluhráči. Zajíc trefil míč až za brankovou čárou.

I tak byl ale se svými trefami spokojený. „Určitě jsem rád. Ale chtělo by, abych dal nějaké také v lize,“ usmíval se po utkání střelec Dynama. Prozradil také, že zápas nebyl zdaleka tak jednoduchý, jak velí výsledek. „Bylo to těžké utkání. Mysleli jsme si, že to bude lehčí, ale proti takovým týmům z nižších lig, které se vyhecují a hrají jako o život, to tak není. Řekli jsme si, že chceme dát brzy gól a to se nám podařilo,“ pokračoval.

Jeho tým si tvořil šance od samého začátku, Zajíc hned na startu zápasu orazítkoval břevno, podobně jako Čolić z přímého kopu. Příležitosti měl ale také druhý tým. „Nepřekvapilo mě to. Brejk, standartka, i týmy z nižších soutěží si dokáží vytvořit šanci, vždycky to tak bylo. A zase se to potvrdilo,“ doplnil Zajíc.

Dynamo i díky jeho přínosu zvítězilo 5:0 a může se těšit na zápas 3. kola MOL Cupu. Los je na programu v pátek v 10:30.