Dynamo posiluje útočné řady. Necelý týden před začátkem nové soutěže přichází Lukáš Matějka, který už v minulosti v černobílém dresu působil. Na jih Čech přichází na roční hostování.

Profil Lukáše Matějky

Plzeňský rodák spojil svou dosavadní kariéru s tamní Viktorií. V úspěšném klubu se prosadil nejprve v dorostenecké kategorii, kde na sebe upozornil nejen dobrými výkony, ale také množstvím vstřelených branek. V Juniorské lize se mladý útočník zviditelnil během podzimu 2016, kdy s jedenácti trefami vévodil tabulce střelců. Díky své schopnosti rozhodovat zápasy pak nakoukl i do reprezentace do devatenácti let, v jejímž dresu třikrát naskočil v rámci přátelských utkání. Do seniorského fotbalu poprvé nakoukl v dresu Dynama v sezoně 2016/17, kdy byl na jihu Čech na hostování a v jedenácti zápasech vstřelil jednu branku. Další sezony strávil především v druholigovém Ústí nad Labem, kde se mu střelecky dařilo hlavně v uplynulém ročníku. Nasázel šestnáct branek a patřil k nejlepším střelcům celé soutěže.

Komentář Martina Vozábala

„Lukáš Matějka prožil v loňském ročníku výbornou sezonu v Ústí nad Labem a věříme, že se mu bude dařit i u nás. Přesto náš kádr není stále uzavřený a věříme, že se nám do ofenzivy povede získat ještě dva hráče. Rádi bychom přivedli ještě jednoho útočníka a jednoho záložníka. Naším cílem je, abychom měli silný kádr."