Ani v 10. kole Gambrinus ligy se Jihočeši nedočkali výhry. S Teplicemi uhráli remízu 1:1, když o branky se postarali Ondrášek a za hosty Rosa. Ten s bodem z jihu Čech příliš nadšen nebyl. "Pro nás je to ztráta. Je to sice bod z venku, ale po průběhu zápasu jsme mohli mít tři," řekl po utkání teplicky obránce. Střetnutí hodnotil i českobudějovický mladík Michal Petráň.

Dnešní bod byl dar od Pána boha, myslí si střelec Ondrášek

Ukončili jste dlouhé čekání na ligový gól. Protrhli jste střeleckou smůlu gólem s Teplicemi?
To čekání bylo opravdu dlouhé. Již před zápasem jsem si říkal, že jsem asi pět duelů v řadě nedal branku. Za ten gól jsem samozřejmě rád, ale vzhledem k průběhu dnešního duelu nám ten bod spadl z nebe.

Nalomila vás brzká branka Teplic?
Každopádně. Na začátku jsme si chtěli dát pozor na hráče jako Vachoušek, Kerič nebo Mahmutovič a právě oni si na hřišti dělali, co chtěli. Řekli jsme si, že na ně musíme hrát důrazně a dělali jsme pravý opak. Od toho se také odvíjela první branka, kdy se Mahmutovič prosadil podél postraní čáry a vrátil míč pod sebe, kde stál neobsazený Rosa.

Ve druhém poločase jste Teplice přimáčkli na vlastní polovině a tvořili jste si i zajímavé možnosti.
Na hřiště přišel Sandro, na kterém je hrozně vidět, jak je technický. Ve druhé půli bylo určitě vidět, že jsme dřeli a měli jsme velkou touhu alespoň po tom bodu. Je to sice málo, ale za dnešní výkon je to dar od Boha.

Věřil jste ještě ve zvrat po neproměněné penaltě?
Stále jsem věřil. Ta penalta nás ještě více nakopla. Rudovi se prostě nedařilo, a když se vám nedaří, tak nedáte ani penaltu, to se prostě stane. Třeba na Sandrovi ten tlak nebyl tak vidět, možná i proto, že neumí česky. (směje se)

V týmu tedy platí, že když nedáte gól vy, nedá ho nikdo?
O tom to není. Jsem útočník a k těm brankám bych měl být nejblíže. Když budeme posílat centry před branku, tak bych to měl být hlavně já, kdo se o ty balony musí prát. Trenér po nás chce, abychom chodili do vápna ve větším počtu, třeba i v pěti. Momentálně se musíme spoléhat na to, že nějaký ten gól vstřelím.

Vstřelil jste svůj pátý gól v sezoně. Jak se celá situace narodila?
Sandro se výborně uvolnil na levé straně a nacentroval před branku. Na první tyči čekal obránce a příliš jsem tomu nevěřil, že by ten míč propadl. Kdyby míč tečoval, asi bych promáchl. Naštěstí ho minul a já jsem vyrovnal. Ale jak jsem již řekl, za výkon celého mužstva je bod pro nás dar z nebe.

Ale bod je ve vaší situaci ztráta. Co s tím?
To je těžké říci. Teď nás čeká Slavie a musíme se na ni dobře připravit. Musíme již konečně vyhrát. Věřím, že pokud vyhrajeme, dostaneme se do nějakého „laufu“ a urveme nějaké body. Máme dobrý tým, ale něco tomu chybí a až zjistíme co, tak už to bude jenom lepší.

Chtěl jsem míč pouze posunout před branku, říká Antonín Rosa

Odjíždíte z jihu Čech s bodem za remízu 1:1. Panuje ve vašich řadách spokojenost s bodem?
Ne, pro nás je to ztráta. Je to sice bod z venku, ale po průběhu zápasu jsme mohli mít tři. Přestože si domácí vytvořili ve druhé půli nějaký tlak po centrech ze strany, v utkání jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát. Měli jsme vyřešit nějakou nadějnou situaci lépe a přidat druhý gól, který by asi utkání rozhodl.

Skóroval jste již v 11. minutě. Jak se celá situace seběhla?
Aidin Mahmutovič se protáhl po levé straně a poslal mi zpětnou přihrávku. Já jsem ani původně střílet nechtěl, spíše jsem prodlužoval míč před branku. Naštěstí se míč odrazil od tyče do branky a byl to šťastný gól.

Ve druhé půli se Budějovice více tlačily do útoku. Bylo to tím, že jste se více zatáhli a hráli na jistotu v obraně?
Domácí zvýšili aktivitu a my jsme spoléhali na rychlé brejky. Kdybychom vyřešili nějaký rychlý brejk, déle podrželi míč, mohli jsme vsítit druhý gól a zápas rozhodnout. Bohužel se nám to nepovedlo a Budějovice v závěru srovnaly.

A mohlo být ještě hůře, kdyby Otepka proměnil penaltu…
Kdyby tu penaltu proměnil, nemusel padnout Ondráškův gól. To je těžké soudit.

Při zápase vás trenér Rada hlasitě povzbuzuje. Už jste si na to zvykli?
Pan Rada je hodně emotivní a na hřišti to samozřejmě vnímáme. Ale myslím, že nám to spíše pomáhá. Když už řve, tak nás chce motivovat a my to bereme pozitivně.

Petráň si po delší době zahrál ligu. Mrzí ho ztracené body

Tušil jste už při nominaci na utkání, že byste se mohl dostat na hřiště?
Popravdě jsem se to dozvěděl až během utkání, kdy mi dal trenér pokyn k rozcvičení. Potom mě povolal a naskočil jsem do druhého poločasu.

Do utkání jste nastoupil za nepříznivého stavu 0:1. Jaké jste měl pocity?
Pořád jsme věřili a chtěli s výsledkem něco udělat. Chytili jsme druhý dech a vstřelili vyrovnávající branku. Pro nás je dobré, že jsme získali alespoň bod.

Získaný bod se počítá, ale i tak jste doma opět ztratili.
Doma se má vyhrávat. Bohužel se nám to nepovedlo. Teplice byly kvalitní soupeř. Remíza je samozřejmě ztráta, ale i získaný bod se počítá.

S jakými pokyny jste šel na hrací plochu? Co vám trenér říkal?
Řekl mi ať do utkání vlétnu a rozhýbu hru uprostřed hřiště. Hlavně abych neztrácel zbytečně míče, protože nás potom stojí hodně sil se vrátit zpátky a balon vybojovat. Doufám, že můj výkon dopadl dobře.

Ligu jste si už zkusil, takže trému jste neměl?
Sice jsem toho v lize moc nenahrál, ale nervózní jsem nebyl.

Asi jste rád za šanci zkusit si opět zahrát nejvyšší soutěž, že?
Samozřejmě, že ano. Za šanci zahrát si jsem rád a doufám, že to nebyla moje poslední šance. Doufám, že jich bude více.

Zatím hrajete za farmu ve Strakonicích, jak to berete?
Ve Strakonicích pomáhám. V Dynamu bych neměl zápasové vytížení. O to víc jsem za možnost zahrát si proti Teplicím rád. Přeci jen je to rozdíl několika soutěží a fotbal v lize je rychlejší a techničtější.

Jak probíhá váš týdenní plán přípravy?
Normálně trénuji v Českých Budějovicích s A-týmem Dynama. Když hraji za Strakonice, tak tam jezdím jen v pátek na před zápasový trénink.

Kdy jste si naposledy zahrál první ligu?
V minulé sezoně doma s Olomoucí. Myslím, že jsme vyhráli 1:0. Další týden jsem nastoupil v základní sestavě v Liberci.

Ke konci utkání jste měli standardní situaci, kterou kopal Sandro. Nastoupil jste místo tradičního exekutora Otepky a nechtěl jste si tedy zkusit i kopnout tuto standardní situaci?
Sandro to chtěl kopnout a německy jsem mu to vysvětlit nemohl. Raději jsem to nechal na starších hráčích.