"Michal Klesa s Jakubem Peškem podali nadstandardní výkon," chválil po zápase na tiskové konferenci trenér David Horejš. Opěvovali je trenéři, spoluhráči i soupeři - prostě všichni. Klesa s Peškem na pravé straně sestavy Dynama rozhodli zápas s Třincem a zejména univerzál Klesa ukázal, jak bude týmu platný.

Zažil jste ideální obnovenou premiéru v Dynamu, ne?
Jsem rád, že to hlavně vyšlo mančaftu. Že jsem dal z pozice beka gól, to je něco navíc pro mě samotného. Já bych měl pomoci týmu směrem dozadu a přinést na hřiště zkušenosti, které, troufnu si říct, za roky v lize mám. Pak už je jedno, kdo ty góly dá.

Neznervózněl jste přesto, když jste dostali rychlou první branku?
Samozřejmě to není nic příjemného. Dostali jsme gól z první šance, ale on (Jakub Teplý, pozn. autora) to trefil fantasticky. Ale tomu předcházela nedohraná situace, když jsme čekali, že rozhodčí odpíská faul. On ho neodpískal, soupeř se z toho dostal a zase jsme prohrávali. Ale troufám si říct, že tohle mužstvo má ohromnou sílu dopředu a to se ve zbytku zápasu ukázalo. Šance si budeme vytvářet, je jen otázka, kdy nám to tam spadne.

Mohli jste ale prohrávat i 0:2, hosté byli blízko druhé brance.

Michal Klesa bude vhazovat
Rozehráli standardku na přední tyč, a kdyby nám to tam po pár odrazech spadlo, tak by to bylo těžké. Měli jsme trošku štěstí, i když oni by měli pořádné štěstí, kdyby z takové situace dali gól. Kříža (Zdeněk Křížek, pozn. autora) to skvěle reflexivně vyrazil, pak po rohu založil brejk, Šimi (Jan Šimák, pozn. autora) našel na čtyřicet metrů Pešiho (Jakuba Peška, pozn. autora) a to nás dostalo do zápasu. Pak už byla jen otázka, kdy dáme další góly.

Mohlo hrát roli i to, že soupeř hrál oproti vám v přípravě jen jeden zápas na přírodní trávě?
To si nemyslím. Podle mě budou hrát takhle všechny zápasy, že budou nakopávat dlouhé míče na Dediče, který je bude sklepávat. My jsme byli na trávě tři zápasy a tři tréninky, to také není tolik.

Na Střelecký ostrov se vrátila vaše legendární zasekávačka a chudák levý obránce Třince moc nevěděl, jak vás bránit.
To ano, ale umět k tomu i levou novou, tak to tam v první půli pověsím (směje se).

Ale při zakončení pravou nohou jste si počínal zkušeně a poslal jste míč pod břevno.
Už léta se snažím střílet z pravé strany křížem. Tentokrát jsem pálil víc ze strany, tak střela šla skoro doprostřed. Ale gólman jde vždycky do podřepu nebo na zem, takže když se míč dobře trefí, tak brankář nemá šanci.

Kromě ofenzivní síly ukázal zápas s Třincem i morální sílu mužstva. Souhlasíte?
Stoprocentně! Na podzim jsem tu nebyl, ale když kluci prohrávali, tak se jim to nedařilo otočit. V tomhle mančaftu je nyní ohromná vnitřní síla, ještě do půle jsme dokázali skóre zvrátit v náš prospěch, a to mluví za všechno.

S Třincem výborně fungovala vaše spolupráce s Jakubem Peškem, všechny branky padly z pravé strany. Jak se vám s ním hraje?
Suprově. Kuba je strašně rychlý hráč. Když jsem ho měl celou přípravu na sobě, protože hrával většinou zleva, tak to pro mě byla katastrofa ho bránit, je opravdu hrozně rychlý (směje se). Dnes to ukázal – jeden gól dal, další připravil a vybojoval plno míčů. Vstřelená branka ho nakopla a byl k nezastavení.

Parádní obrat a Dynamo bere tři body s Třincem! (4.3.2016)

Dynamo zvládlo úvodní utkání jarní části sezony, když dokázalo otočit zápas s Třincem. Slezané vedli po brance Teplého, pak ale černobílí díky gólům Peška, Klesy a Šimáka zvrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Po výborném výkonu slaví Českobudějovičtí zasloužené tři body za výhru 3:1.