Historie se opakovala. Stejně jako v posledním vzájemném zápase proti Pardubicím byl ve vápně faulován Pavel Novák a Dynamu přinesl pokutový kop vítěznou branku. „Samozřejmě si na to pamatuji, ale před dvěma roky to byla zcela jiná situace," komentoval obránce černobílých.

Panuje velká spokojenost po první jarní výhře?
Dokázali jsme to ubojovat. Měli jsme nervózní vstup do utkání, chvíli trvalo, než jsme se srovnali. Zhruba od dvacáté minuty jsme začali hrát lépe. Podařilo se nám vstřelit gól z penalty a ve druhé půli jsme věděli, že budeme vyrážet na brejky. Jeden se povedl a přinesl druhou branku. Odvezli jsme si cenné tři body.

Byly Pardubice velice silným protivníkem?
Mají šikovné hráče a snaží se hrát kombinační fotbal. Nebylo to s nimi vůbec jednoduché a na nováčka si vedou velice dobře.

Jak z vašeho pohledu vypadal penaltový zákrok, po kterém sudí nařídil penaltu?
Nabíhal jsem při rohu na přední tyč a na poslední chvíli jsem stačil dát nohu před obránce. Zezadu mě nakopl a sudí po konzultaci s videem nařídil penaltu.

V posledním vzájemném zápase s Pardubicemi jste vyhráli 1:0 díky proměněné penaltě, která se rovněž kopala po faulu na vás. Vzpomínáte si na to?
Samozřejmě, ale tehdy to byla úplně jiná situace. Soupeř mě stáhnul rukama zezadu a pískalo se.

Bylo na hřišti znát, že se hraje na těžkém terénu?
Je leden, takže je to pochopitelné. Musíme se s tím vypořádat, v nejbližších zápasech na venkovním hřištích to bude podobné.

V poslední čtvrtině zápasu dokázali domácí zatlačit a vytvořit si nebezpečné šance. Zlomila branka na 2:0 celé utkání?
Uklidnilo nás to a věděli jsme, že to bude rozhodující. Do té doby nás soupeř dokázal tlačit, ale týmový výkon nás dovedl k výhře.

V týdnu vás čekají dva domácí zápasy. Pomůže vám nedělní výhra do dalšího náročného programu?
Vždy, když se na začátku jakékoliv poloviny soutěže podaří vyhrávat, tak se poté hraje mnohem lépe. Jsou před námi soupeři, které chceme porazit a věřím, že se nám to povede.