Je příjemným překvapením posledních zápasů. Pětadvacetiletý záložník Patrik Brandner v posledním týdnu třikrát nastoupil v základu, třikrát skóroval a zažil střelecky nejlepší týden kariéry. Branka v Boleslavi k bodům nevedla, ta v poháru byla postupová a zásah proti Zlínu znamenal první domácí výhru.

Cítíte velkou úlevu po zvládnutém utkání se Zlínem, které bylo velice důležité?
Ano, je to velká úleva. Doma se nám v této sezoně ještě nepodařilo vyhrát, tak jsme chtěli sérii zlomit. Jsme moc rádi, že jsme získali tři body.

Umocňoval důležitost utkání i fakt, že jste třikrát za sebou prohráli a před vámi jsou další těžká střetnutí?
Určitě ano. Navíc nás čeká i reprezentační přestávka, bude se nám trénovat daleko lépe. Do Ostravy pojedeme s daleko vyšším sebevědomím po výhře nad Zlínem, která bych řekl, že byla zasloužená.

Patrik Brandner

Jak bylo těžké se psychicky srovnat po těžké prohře v Mladé Boleslavi, kde jste měli utkání bezvadně rozehrané?
Jednoduché to nebylo. Gólů jsme stříleli poměrně dost, ale lacino jsme je inkasovali. O to jsme radši, že jsme tentokrát vyhráli bez obdržené branky.

Do zápasu jste vstoupili hodně aktivně, první poločas patřil vám. Bylo cílem na soupeře vlétnout, vstřelit první gól?
Ano, chtěli jsme být aktivní, napadat vysoko. Byli jsme dle mého jednoznačně lepší, měli jsme několik příležitostí, dali gól. Druhá půle už byla opatrnější, ale naštěstí jsme i díky bojovnosti dovedli utkání do vítězného konce.

Rozhodla vaše branka z 23. minutě. Jak byste popsal svoji další krásnou trefu?
Dostal jsem míč do běhu od Davida Ledeckého, šel jsem jeden na jednoho, dal si míč ve vápně na střelu. Balon mi trošku sjel přes šajtli na přední tyč a rána o břevno zapadla do branky.

V Boleslavi jste vystřihl krásné nůžky, tentokrát o břevno pokořil zlínského brankáře. Zdá se, že máte na krásné góly poslední dobou patent.
Děkuji (směje se). Je jedno, jestli jsou góly pěkné, nebo ne. Hlavně, že tam padají. A že přinesl tentokrát i tři body.

Vám sedl anglický týden náramně. Tři zápasy, tři góly. Měl jste někdy takové střelecké období v kariéře?
Neměl, tři góly ve třech zápasech jsem dal poprvé. Je to pěkný pocit, snad se bude dařit i nadále.

Kritický zápas jste zvládli, po pauze pojedete do Ostravy a čeká vás Plzeň. Psychicky však nyní strádat nebudete, že?
Výhra nám pomůže po všech směrech. Do Ostravy se nám pojedeme daleko lépe a budeme chtít urvat v každém zápase co nejvíce bodů.

Chytil jste se i vy osobně. Byť jste ve druhé lize tolik prostoru nedostával, nyní je vás doslova plné hřiště.
Zlín hrál na tři stopery, takže kraje pro nás s Ivanem Schranzem zůstávaly volné, proto jsme měli dost prostoru. Ale v minulé sezoně se sestava ustálila, vyhrálo se dvanáctkrát za sebou, tak nebyl důvod měnit sestavu. Teď jsem dostal šanci a využil ji.