Útočník, střední záložník a krajní hráč použitelný v záloze i obraně. To jsou posty tří nových mužů v českobudějovickém týmu, kteří bojují o své místo v kádru. Lukáš Provod, Josip Balič a Semir Gvozdjar je trio, které bude trenérským štábem černobílých testováno. Pojďme si je krátce představit.

Prvním z testovaných hráčů je dvaadvacetiletý Lukáš Provod, jenž do Dynama přichází na měsíční zkoušku. „Budějovice jsou nejlepším druholigovým týmem a pro mě by šlo o velký krok kupředu. Měl jsem i jiné nabídky, ale tahle byla jasná jednička,“ tvrdí skromný mladík, jenž se v českobudějovické kabině setkal s bývalými spoluhráči. „Z mládežnických reprezentací se znám s Jindrou Staňkem, Matějem Helešicem a Michalem Řezáčem,“ přikyvuje Provod.

Lukáš Provod

Lukáš Provod začínal s velkým fotbalem ve Viktorii Plzeň. Z plzeňské juniorky si následně odskočil na jeden duel do třetí ligy do Domažlic, aby si jej před sezonou 2016/17 vytáhl tehdejší kouč Sokolova a bývalý hráč Viktorie Pavel Horváth. „Mám na něho jenom ty nejlepší vzpomínky. Byl to dobrý trenér, se kterým byla zábava,“ usmívá se Provod. Krajní hráč strávil na západě Čech dvě sezony. V té první odehrál prakticky všechny zápasy, navíc dvakrát skóroval. Ve druhé sezoně jej však zabrzdilo zranění. „Angažmá v Sokolově bylo velice povedené. Hlavně v první sezoně jsem pravidelně nastupoval a dostal jsem se do dospělého fotbalu. Pak jsem se ale bohužel zranil, což mě dostalo mimo hru. Měl jsem výron v kotníku, pak jsem se zapojil zpět do tréninku. Jednou jsem ale špatně vystřelil a nakonec mi doktoři museli vyndávat odštěpek kosti, takže jsem měl další pauzu,“ vzpomíná na své zdravotní lapálie.

Po zranění se Provod na podzim rozehrával v plzeňské juniorce. V osmi zápasech neskóroval. „Byl jsem rád za možnost rozehrát se za juniorku. Nic jiného mi nezbývalo. Nyní mám šanci se vrátit do druhé ligy a doufám, že se mi to povede,“ jasně vytyčuje svůj cíl uchytit se v týmu aktuálního lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Trenérský štáb Jihočechů s ním může počítat na levém či pravém kraji zálohy, ale stejně tak zvládne odehrát i krajního beka.

Premiéru v černobílém dresu si Lukáš Provod odbyl ve středu v přípravě se Spartou Praha, kdy odehrál celé utkání. V živé paměti však má i vzájemné souboje s Dynamem ještě za Sokolov. „Pamatuji si, že to vždy byla velice těžká utkání. Na druhou ligu je stadion v Budějovicích nadstandardní, je to prvoligové hřiště. Myslím si, že jsme tady se Sokolovem nikdy nevyhráli.“

Semir Dvozdjar

Dalším nováčkem v českobudějovické kabině je jednadvacetiletý rakouský útočník Semir Gvozdjar, jenž přichází zatím také na testy. „Prošel jsem akademií v nizozemském Twente, takže mám velmi dobré fotbalovou průpravu. Jsem technický hráč, který může hrát na pozici číslo devět nebo deset,“ prozradil rakouský ofenzivní hráč, který má bosenské rodiče.

Po třech letech v Twente se Gvozdjar vrátil do Rakouska, kde vystřídal kluby Saalfelden a USK Unif, tedy třetiligové kluby. „O Dynamu jsem slyšel. Před třemi týdny jsem byl na testech v Liberci, ale neuspěl jsem. Teď bych se chtěl prosadit v Českých Budějovicích,“ dodává Gvozdjar, jenž proti Spartě chyběl v sestavě černobílých, a tak se jeho premiéra zatím odkládá.

Prozatím posledním novým mužem aktuálního kádru Dynama je chorvatský záložník Josip Balič. Ten se k týmu připojil v úterý a proti Spartě odehrál v prvním přípravném utkání pětačtyřicet minut. Pětadvacetiletý středový hráč je na jihu Čech zatím také na zkoušku. Balič před sezonou přišel do prvoligového Zlína, kde nastupoval především za juniorku. V lize odehrál pouze jedno utkání, když proti Slavii naskočil na patnáct minut. Před tím Josip Balič působil v chorvatských a slovinských fotbalových soutěžích.