Podzimní část Fotbalové národní ligy je už nějaký ten pátek minulostí, ale vraťme se ještě k první polovině letošní sezony. Redakce webu pro vás vybrala tři nejlepší a nejhorší utkání podzimní sezony.

Nejlepší zápasy Dynama na podzim sezony 2013/14:

1. Dynamo – Žižkov 4:0 (2:0) – 2. kolo

Branky: 36. a 49. Linhart, 20. Rakovan, 46. Ježdík. Sestava Dynama: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Rakovan, Rýdel, Chmelo (55. Ibragimov) – Kalod (83. Dobal), Linhart (73. Hovorka).

Zřejmě nejlepší zápas odehráli černobílí ve druhém kole, kdy na Střeleckém ostrově rozstříleli Žižkov 4:0. Jihočeši podali soustředěný výkon a bez větších problémů porazili v otevřeném utkání svého pražského soupeře. Dva góly vstřelil Dynama Zdeněk Linhart. „S utkáním proti Viktorce musíme být spokojeni. Vyhráli jsme, máme další tři body a sám jsem navíc vstřelil dva góly. Měl jsem tam i další šance, ty jsem ale nedal a s tím jediným spokojenost není," řekl po zápase mladý forvard.

2. Karviná – Dynamo 1:2 (0:1) – 13. kolo

Branky: 68. Mikula - 37. Kalod, 55. Vyskočil. Sestava Dynama: Křížek – Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík – Vyskočil, Benát (74. Machovec), L. Jarolím, Klesa (86. Novák) – Linhart (74. Chmelo), Kalod.

Nejcennější výhrou podzimu je ta z hřiště Karviné, které bylo dlouhou dobu před tím pro soupeře nedobytné. Jihočeši přečkali šanci domácích v první minutě a pak díky zásahům Kaloda a Vyskočila rozhodli. Karviná už pak pouze snížila zásluhou Mikuly. „Věděli jsme, že za žádnou cenu nesmíme prohrát, protože to by pro nás byla již velká komplikace. To, že si nakonec vezeme body tři, je naprosto super,“ usmíval se po výhře Richard Kalod.

3. Dynamo – Táborsko 2:0 (0:0) – 1. kolo

Branky: 59. Chmelo, 68. Lengyel. Sestava Dynama: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Rakovan (67. Benát), Rýdel, Chmelo (86. Němec) – Kalod, Linhart (76. Ibragimov).

Českobudějovičtí vstoupili do sezony skvěle, když doma v prvním kole porazili v očekávaném derby Táborsko 2:0. Dynamo bylo po celý průběh utkání aktivnějším celkem a soupeř působil trošku zakřiknutě. Černobílí se prosadili až po poločase, kdy se prosadili Rastislav Chmelo a Roman Lengyel. „Herně jsme byli lepší a čekali jsme na svou příležitost. Věděli jsme, že nějaká šanci přijde, a to se také potvrdilo. Gól na 1:0 nás hodně nakopl a v dalším průběhu hry jsme byli už uvolněnější," všiml si slovenský záložník nebo útočník.

Nejhorší zápasy Dynama na podzim sezony 2013/14:

1. Dynamo – Sokolov 0:3 (0:1) – 4. kolo

Branky: 42. Jurdík, 47. Čada, 90. Vondráček. Sestava Dynama: Daněk – Klesa (59. Hovorka), Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Dobal (54. Benát), Rýdel, Chmelo – Linhart, Kalod (75. Ibragimov).

Nejhorší výkon – nejhorší výsledek. Tato jednoduchá rovnice platila ve třetím domácím duelu sezony, kdy Střelecký ostrov nečekaně vyloupil Sokolov. Dynamo si v úvodu vypracovalo několik jasných gólových příležitostí, ale ty neproměnilo a soupeř trestal hned třikrát. „Rozhodující bylo, že jsem v úvodu neproměnil dvě vyložené šance," nehledal výmluvy Zdeněk Linhart, který vzal první prohru v sezoně na svá bedra.

2. Dynamo – Ústí nad Labem 0:2 (0:2) – 6. kolo

Branky: 30. Leibl, 36. Dvořák. Sestava Dynama: Daněk – Klesa, Lengyel, Deli, Hanzlík – Novák – Linhart, Rakovan (66. Funda), Benát (83. Rýdel), Machovec (46. Němec) – Kalod.

Duel s Ústím měl podobný scénář jako se Sokolovem. Dynamo v úvodu utkání neproměnilo vyložené šance a Ústí dokázalo z minima vytěžit maximum. Po půlhodině se z tlaku domácích narodil brejk Severočechů, který zakončil Leibl prvním gólem. O šest minut později si při své premiéře v černobílém dresu nerozuměl Simon Deli s brankářem Daňkem a Dvořák podtrhl výhru Ústí. „Byli jsme jednoznačně lepší, drželi jsme soupeře na jeho půlce. Ale pak zase dostaneme z první šance gól. To samé bylo i před tím při zápasech se Sokolovem a v Hradci. Dostaneme první gól a ten nás položí,“ smutnil po závěrečném hvizdu Jiří Funda, který střídal ve druhém poločase a byl to pro něj teprve druhý start za A-tým.

3. Hradec Králové - Dynamo 3:2 (3:0) – 5. kolo

Branky: 11., 32. a 34. Vaněček - 78. Kalod, 82. Rýdel z pen. Sestava Dynama: Daněk - Ježdík, Lengyel, Machovec (39. Novák), Hanzlík - Wermke (53. Klesa), Benát, Rýdel, Chmelo (65. Němec) - Kalod, Linhart.

Vůbec nejhorší poločas odehráli Jihočeši v Hradci Králové, kde po pětačtyřiceti minutách prohrávali po hattricku Vaněčka 0:3. Po změně stran sice dokázali Jihočeši korigovat zásluhou Kaloda a Rýdela z penalty, ale na vyrovnání nedosáhli. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že jsme chtěli náš výkon výrazně zlepšit. Je jen škoda, že jsme zápas nedotáhli do výsledku 3:3,“ prozradil po utkání Roman Wermke, který pod hradeckými lízátky nastoupil poprvé letos v základní sestavě.