Patří k pilířům obrany B-týmu v České fotbalové lize. V dorosteneckém věku přišel do Dynama také proto, aby pomohl dorostu zachránit celostátní ligu. Už od začátku týdne se připravoval na svou velkou premiéru v Áčku. Martin Dobrotka nejen, že nezklamal, ale podle většiny diváků na Střeleckém ostrově patřil dokonce k nejlepším hráčům v černobílém dresu.
Po zápase u mladého hráče převládaly smíšené pocity: „Bylo to celkem dobré. Terén byl hodně těžký. Škoda, že jsme neurvali alespoň bod. Kdybychom v prvním poločase přidali druhou branku, tak by se nám hrálo lépe.“ Velký rozdíl viděl odchovanec bratislavského Slovanu především mezi oběma poločasy: „Po přestávce se Liberec zlepšil a začal lépe kombinovat.“ Především při hodnocení druhé obdržené branky zavládne u devatenáctiletého hráče na chvilku špatná nálada. „Druhý gól Liberce mě velice mrzí. Prohrál jsem tam hlavičkový souboj. Bylo to takové nešťastné,“ přiznává svou vinu Dobrotka. Že nebude Martinovo první utkání v Áčku Dynama žádný med poznal, slovenský reprezentant ve věkové kategorii do devatenácti let, brzy po úvodním hvizdu: „Hned na začátku utkání jsem dostal od někoho loktem do nosu a začala mi téct krev. Bylo to hodně bojovné.“

Na přípravu proti Liberci měl mladý hráč relativně dost času. „Trenér mi říkal už v pondělí, že budu hrát,“ prozrazuje mladý obránce taktické záměry trenéra Žáka. „Tréma určitě trochu byla, ale spoluhráči mi hodně pomohli,“ chválí okamžitě své starší kolegy jeden z nejlepších hráčů Dynama v zápase proti Liberci. „S Ivanem se mi hrálo dobře. Připravovali jsme se na utkání celý týden,“ neopomene pochválit ani svého parťáka ze stoperské dvojice. A kde především vidí nadějný obránce rozdíl mezi ČFL a první ligou? „V ČFL se více běhá, tady je to hodně tvrdé,“ usměje se nakonec.

Dvě příčiny porážky našel ihned po utkání nejzkušenější hráč domácího týmu Josef Němec: „Dostali jsme hned na začátku druhého poločasu rychle gól. To byla obrovská škoda. Tam to chtělo co nejdéle vydržet.“ Při druhém momentu se vrací k neproměněné šanci Davida Lafaty. „Ještě takový důležitý moment byl před přestávkou, že jsme mohli přidat druhý gól,“ zakončuje výčet chyb Dynama se svěšenou hlavou fotbalový cestovatel. „Byl to takový smolný zápas. Hrozně to mrzí,“ neskrýval ani nadále své zklamání.

„Měli jsme tady tři lidi takovou virózu. Od úterý jsem netrénoval. Už o poločase jsem se cítil hrozně slabý. Bylo mi na zvracení, takže jsme se s trenérem o půli dohodli, že tak po pěti, deseti minutách budu střídat,“ vysvětluje Němec příčinu svého časného odchodu ze hřiště. Slovy chvály nešetřil dvaatřicetiletý hráč na adresu nově sestavené stoperské dvojice Dobrotka-Dvořák: „Liberec je momentálně velice silný. V první půli jsme ho vlastně do žádné vážnější šance nepustili. Hráli jsme dobře odzadu a i vepředu se nám vcelku dařilo. Myslím, že si kluci počínali velmi dobře.“ Dynamo čeká ještě před zimní přestávkou poslední utkání. „Potřebujeme vyhrát. Bod po bodu je sice dobrý, ale v tříbodovém systému to pro nás moc neřeší. Jedeme tam zvítězit,“ vidí zcela jasně cíl před zápasem v Příbrami hráč, se zkušenostmi z mexického týmu Cruz Azul.