Někomu se dařilo méně, někomu se podzimní část fotbalové sezony v dresu Dynama povedla na výbornou. Komu přesně? O tom rozhodovali během čtrnáctidenního hlasování na konci loňského roku na klubovém webu fanoušci. Jako na nejlepšího hráče podzimu ukázali na Martina Janáčka.

První část letošního ročníku dávno skončila, v současné době už probíhají přípravy na tu druhou. Ostrý start čeká kluby z české nejvyšší soutěže během posledního lednového víkendu, Dynamo se představí na hřišti Slovácka. Ještě předtím bude českobudějovický klub ladit formu v tréninkovém centru na Složišti, v posilovně a příští týden odjede na soustředění do Turecka.

Pokud se nic vážnějšího nestane, první jarní kolo si nenechá ujít ani nejlepší hráč podzimu. Toho volili na závěr loňského roku fanoušci Dynama v hlasování na klubovém webu. Do hlasování byli zařazeni hráči, kteří v áčku nastřádali během podzimu minimálně 300 minut a fanoušci mohli jejich přínos a výkony ocenit body na stupnici 1 až 10.

Nejlepším hráčem podzimní části se stal podle fanoušků brankář Martin Janáček. Ten nastartoval sezonu na lavičce náhradníků, v pátém kole ale dostal svou první šanci v základní sestavě. A využil ji na výbornou. Mladý talentovaný brankář se podepsal pod triumfy proti Bohemians, v MOL Cupu proti Chomutovu, Teplicím nebo Brnu, vzpomínat ale bude zejména na zápas na půdě Baníku Ostrava, po kterém se dokonce objevil v sestavě kola. Janáček během podzimu zaujal natolik, že si vysloužil pozvánku do širší nominace české reprezentace do 21 let před mistrovstvím Evropy. „Strašně moc si toho vážím, ještě navíc, když je to moje první sezona v lize. Je to motivace do další práce,“ říká vítěz ankety.

Kromě Janáčka se dařilo také dvěma děleným nejlepším střelcům. Jak křídelník Lukáš Čmelík, tak stoper Lukáš Havel dali v lize na podzim tři branky a svými góly pomáhali svému týmu k bodům. Slovák Čmelík byl fanoušky zvolen druhým nejlepším hráčem první části sezony, Havel obsadil třetí místo.