Útočník Tomáš Stráský se v zápase proti Čáslavi opět naplno zapojil do dění A-týmu. Téměř osm měsíců po zranění kolene a následné operaci je již stoprocentně fit a v generálce na nový ročník odehrál závěrečných dvacet minut..

Tomáši, po jak dlouhé době jste se objevil v zápase Dynama?
Zranil jsem se 22. listopadu a od té doby jsem nehrál. Je to tedy skoro osm měsíců.

Tomáš Stráský v akci

Jak jste se těšil na premiéru po tak dlouhé době?
Sice jsem dlouho nehrál, ale na hřiště jsem se vrátil v nejkratším možném termínu. Po operaci křížových vazů trvá rekonvalescence šest až osm měsíců a já jsem byl operovaný před šesti měsíci, takže ten návrat byl z tohoto pohledu rychlý.

Teď jste tedy již stoprocentně fit?
V plném tréninku jsem už víceméně tři týdny. Hraji normálně fotbal a už začínám zkoušet i rychlé změny změny směru, což se po operace nedoporučuje a musí se s tím začínat opatrně. Ve čtvrtek před zápasem s Čáslaví jsem byl na kontrole u doktora, který mě operoval. A dostal jsem od něj povolenku, že mohu hrát.

Nemáte přesto obavu, že byste si zranění mohl nějak obnovit?
Kolenu určitě věřím. V posilovně jsem udělal velký kus práce a i samotná operace dopadla velmi dobře. Panu doktorovi musím hodně poděkovat, protože jsem se držel přesně jeho pokynů a po operaci při rekonvalescenci a tréninku mě koleno ani chvilku nebolelo.

Proti Čáslavi jste odehrál dvacet minut. Jak jste si pobyt na hřišti užil?
Po tak dlouhé době jsem byl samozřejmě moc rád, že jsem se na hřiště podíval alespoň na těch dvacet minut. Nejprve jsme se domlouvali s trenérem, že bych tam šel na deset minut. Od doktora jsem měl dovoleno poločas, tak jsem tam nakonec šel na dvacet minut. Určitě jsme s trenérem ale domluveni, že nechceme nic uspěchat a že se budu do zápasů zapojovat postupně.

Dokonce jste se dostal do šance a nechybělo mnoho a mohl jste dát gól..
Po centru Ferdy jsem už viděl míč na mé noze a posílal bych míč do brány. Na poslední chvíli se tam ale objevily ruce gólmana a balon mi vzali. Je to škoda, bylo by to fantastické, pokud by se mi podařilo po tak dlouhé době hned v prvním zápase vstřelit gól. Ale byl jsem hodně rád, že jsem si vůbec zahrál.

Nejste jako tým nervózní, že se vám letos příprava nevydařila a že jste nevyhrávali?
Nervózní snad nejsme. Důležité bude, abychom zvládli ten zápas, co se bude hrát příští týden s Olomoucí. Ty generálky jsou vždy specifické v tom, že každý se snaží myslet na to, aby se před začátkem ligy zbytečně nezranil. První poločas nám vyšel výborně, dali jsme dva góly a byli jsme lepší. Pak jsme sice dva góly dostali, ale nic to nemění na tom, že v kabině všichni věří tomu, že se nám ligová premiéra s Olomoucí vydaří.

Dále čtěte:
REPORTÁŽ: Dynamo remízovalo v generálce s Čáslaví 2:2  (20. července 2012)
Generálka i pro nový vstupní systém na stadion. (19. července 2012)
Trenéru Ciprovi se na Hluboké zranili další hráči. (16. července 2012)