Sportovní úsek fotbalového klubu SK Dynamo ČB povede od pátku 20. srpna Tomáš Sivok, legendární odchovanec klubu. Do této pozice nastupuje jako sportovní manažer klubu.
Tomáš Sivok

Vypomůže tak v činnosti sportovního úseku, v němž v týdnu skončil Martin Vozábal. „Hledali jsme náhradu a našli ji v osobě Tomáše Sivoka. Velmi se na tuto spolupráci těším, jeho charisma a vztah k mateřskému klubu, v němž nedávno skončil i aktivní kariéru hráče, jsou pro nás velkým příslibem," říká předseda představenstva JUDr. Vladimír Koubek. Ten také v pátek dopoledne Tomáše Sivoka uvede do funkce. „Ve sportovním úseku nás čeká hodně práce, protože bohužel Martin Vozábal se svého poslání nezhostil a v posledních týdnech se mu v jeho práci příliš nedařilo," dodává Vladimír Koubek.

Tomáš Sivok začínal s fotbalem v Kamenici nad Lipou, ale mládežnické kategorie už strávil v českobudějovickém Dynamu. Brzy se vytáhlý stoper dostal do hledáčku pražské Sparty, ve které strávil pět sezon a získal s ní tři tituly. Pak Sivok zamířil do italského Udine, odkud se vydal do tureckého Besiktase. V Istanbulu získal jeden mistrovský titul a dva pohárové triumfy. Pak se po dvou sezonách přesunul do Bursasporu, odkud zamířil do izraelského klubu Maccabi Petah Tikva. Po svém návratu zpět do české ligy odehrál v dresu Dynama v sezoně 2019/2020 devatenáct zápasů a poté se rozhodl ukončit aktivní sportovní kariéru. V seniorské reprezentaci odehrál 64 zápasů, v nichž vsítil pět branek. Několikrát naskočil i s kapitánskou páskou. Desítky startů Tomáš Sivok posbíral i v mládežnických reprezentacích.

Reakce klubu na zprávy v médiích v posledních dnech

Šéf klubu Vladimír Koubek navíc také odmítá informace útočící na klub a jeho nové vedení týkající se zaměstnanců klubu. Klub i nadále velmi úzce spolupracuje s paní Ing. Danielou Markovou. Jaromír Plocek nebyl z klubu vyhozen, byla mu nabídnuta plnohodnotná práce ve sportovním úseku, kterou ale nepřijal. Radek Papáček má dosud v klubu kontrakt do konce září a bylo jeho osobním rozhodnutím zaměstnání v klubu ukončit. Předseda představenstva současně odmítá spekulace, že by neprobíhala obchodní jednání s dosavadními nebo novými partnery SK Dynamo České Budějovice.