Byl to pro něho dlouho očekávaný zápas. Tomáš Řepka se na poslední ligový zápas tohoto ligové ročníku moc těšil. A fanoušci na pražské Letné pro něho připravili krásné uvítaní. Ale výsledek už pro jeho tým tak pozitivní nebyl. Jihočeši podlehli Spartě 0:3 a pro Pražany to byla pouze slabá náplast na zpackaný závěr sezony, kdy přišli o titul. To potvrdil i Vlastimil Vidlička, jenž potopil Dynamo dvěma góly.

Jak jste prožíval zápas na Letné v dresu Dynama?
To přivítání bylo fantastické. Dojmy z toho zápasu kazí výsledek, který je trošku smutný. Myslím si, že nejenom já jsem si to užil a bylo to úžasné.

Nerozptyloval jste se podporou fanoušků při hře?
To ne. Věděli jsme, co tu chceme hrát, ale dostali jsme dva laciné góly. Nemyslím si, že bych se tím nechal nějak rozhodit. Samozřejmě jsem to vnímal jako všichni kluci.

Tomáš Řepka

Cítil jste to jako satisfakci?
Určitě ano. Jsem rád, že určití lidé jsou odsud pryč. Byla to jenom otázka času a také moje přání, aby tito lidé odešli. Myslím tím Hřebíka s Haškem. Jsem hrozně šťastnej, že jsou pryč a doufám, že už se na Letnou nikdy nevrátí a Spartě to jedině prospěje.

Dokážete si představit svůj návrat do Sparty?
Ano, ale musel by odejít ještě jeden člověk a to majitel (Daniel Křetinský, pozn. autora).

Proč zrovna Hřebíka vidíte jako jednoho ze strůjců špatných výsledků Sparty?
Neznám ho jako člověka, ale na Spartě už je potřetí a vždy to šlo do kopru. A také nás s Blážou (Jaromírem Blažkem, pozn. autora) nechtěl, což byla jeho podmínka. Takže nemám důvod, ho mít rád. Doufám, že bude soudný a Spartu opustí.

Už jste řešili další angažmá v Dynamu?
Ano. Už jsme o tom mluvili, ale ještě do čtvrtka trénujeme. V průběhu týdne k tomu sedneme a domluvíme se. Ale vypadá to, že budu minimálně do zimy pokračovat.

Utkání s Boleslaví jste nedohrál pro bolesti zad. Hodně jste chtěl na Letné nastoupit?
Hodně moc. Mám dlouhodobé problémy se zády a bral jsem prášky. Tenhle zápas jsem si nechtěl nechat ujít.

Těžko se hledala motivace, přiznal překvapivý střelec Vidlička

Vlastimil Vidlička

Dnešní výhra je asi slabou náplastí na neúspěšný boj o titul, že?
Máte pravdu. Jsme zklamaní a v kabině je to vidět. Vytýčené cíle jsme nesplnili.

Bylo hodně těžké se na zápas namotivovat?
Samozřejmě jsme šli na hřiště s tím, že chceme vyhrát. Ale po té středě se ta motivace hledala těžko. Šli jsme na zápas prakticky jako na přátelák (hořce se usměje). Ta frustrace, že všechno je pryč, převažovala.

Jak se vám hrálo v té atmosféře, kdy se diváci loučili s Tomášem Řepkou a přitom požadovali odchod Hřebíka?
Samozřejmě jsme všichni slyšeli, co se kolem nás dělo. Alespoň jsme se chtěli důstojně rozloučit s tou sezonou, což se nám naštěstí povedlo.

Už se vám někdy povedlo dát v lize dvě branky?
Ještě ne. Dvakrát jsem to prakticky uklízel branky. Ten první jsem dal hlavou, což bylo asi poprvé v kariéře (směje se). Druhá branka byla pouze doklepnutí, protože Láďa Krejčí mi poslal výborný centr. Z každého gólu máte radost, ale je tam to ale.


Foto Vidličky v textu: www.sparta.cz